Uçuş korkunuzu yenmeye yardımcı 7 ipucu

Uçuş korkunuzu yenmeye yardımcı 7 ipucu

Dünya genelinde pek çok kişi uçakla yolculuk yapmaktan korkar. Peki uçuş korkusunun üstesinden nasıl gelinir?

Güney Pasifik'te bir plaj tatili ya da uzak kültürleri keşfetmek için genellikle birkaç saat süren uçak yolculukları yapmanız gerekir. Bazı insanlar yolculuğu heyecanla beklerken, bazılarının midesi sıkışır ve panik yapmaya başlarlar. Peki uçuş korkusu konusunda ne yapabilirsiniz?

Sağlık sigortası şirketi AOK'a göre, uçuş korkusu yaşayan insanlar yaşadıkları korkunun gerçek riskten daha ciddi olduğunu düşünüyor. Sağlık sigortası şirketi yetkilileri, "Kat edilen kilometre sayısına oranla ölümcül bir kaza olasılığı, araba ile seyahat ederken uçakla seyahat etmekten 800 kat daha fazladır" diye yazıyor.

YEDİ İPUCU

Korkunuz hakkında konuşun: Seyahat arkadaşınızı ve kabin ekibini uçuştan korktuğunuz konusunda bilgilendirin. Kabin ekibi bu tür durumlar için eğitilmişlerdir ve panik atak durumunda ilk yardım sağlayabilirler.

Stresten kaçının: Her şeyi sakin bir şekilde yapın. Buna bavulunuzu hazırlamak gibi tatil hazırlıkları da dahildir, ancak baskı altında kalmamak için zamanında havaalanında olmalısınız.

Su için: Yeterince su içmeyi unutmayın. Alkol veya kafeinli içeceklerden kaçınmalısınız.

Dikkatinizi dağıtın: Sesli kitaplar indirin, müzik dinleyin veya okuyun. Başka bir şeye konsantre olun.

Uçuştan sonraki zamana odaklanın: Neyi dört gözle bekliyorsunuz? Gideceğiniz yerde ne yapacaksınız?

Rahatlama ve nefes egzersizleri: Otojenik eğitim veya aşamalı kas gevşetme, uçuştan önceki haftalarda size yardımcı olabilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT