TV dizilerine taş çıkaracak olay: Mağdurdu, suçlu çıktı

TV dizilerine taş çıkaracak olay: Mağdurdu, suçlu çıktı

Mallorca'da duyanları hayrete düşüren bir olay yaşandı. Başta "mağdur" sıfatıyla ifadesi alınan yaralı adam, hastanede gözaltına alındı.

İspanya'nın Mallorca adasında bir bıçaklı saldırı ihbarı alan polisler, olay yerine geldiklerinde yerde yatan bir adamı buldu. Ancak Cala Major'de meydana gelen olay, göründüğü gibi değildi ve İspanyol polisinin bir dizi düğümü çözmesi gerekiyordu.

Polisler, aldıkları ihbar üzerine gittikleri evde karı-koca bir çiftin yaşadığını belirledi. İlk izlenime göre göğüs bölgesinden yaralanan adam, "karısı tarafından" bıçaklanmış olabilirdi. 58 yaşındaki adam hastaneye kaldırılırken, 59 yaşındaki karısı ise "şüpheli" sıfatıyla gözaltına alındı.

Sarhoş olduğu anlaşılan kadın, polise verdiği ifadede; önce, kocasına evlerine giren bir hırsızın saldırdığını, sonra ise kocasının bir barda saldırıya uğradığını ve onu sürükleyerek eve getirdiğini dile getirdi.

Başlangıçta yaralı adam, karısının verdiği çelişkili ifadeleri doğruladı. Polis memurları adamın, kendisini bıçakladığından şüphelendikleri karısını korumaya çalıştığını düşündüler. Ancak yürütülen soruşturma, ikisinin de beyanlarını yalanladı.

KENDİ KENDİNİ BIÇAKLAMIŞ

Yapılan araştırmada, söz konusu barda bir tartışma yaşanmadığı, evlerine de herhangi birinin dışarıdan girmediği, girmeye çalışan birinin de olmadığı ortaya çıktı.

Gerçeklerin kendisine söylenmesi üzerine ifadesini değiştiren 58 yaşındaki adam, karısı tarafından bıçaklandığını öne sürdü. Polis bunu bir itiraf olarak aldı ve tüm işaretlerin üzerinde olduğu kadın tutuklandı.

Dosya, yapılan tutuklamanın ardından kapatılmadı. Çelişkili tabloya dair şüpheleri devam eden ve soruşturmayı sürdüren polisler, adamın kendi kendisini bıçakladığı ve suçu karısının üzerine attığı sonucuna ulaştı.

Hastaneden taburcu olmadan hakkında gözaltı işlemi yapılan adam, "aile içi şiddet ve hürriyetten yoksun bırakma" suçlarından yargılanacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT