Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerdeki en popüler meslekler

Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerdeki en popüler meslekler

Türkiye yurt dışına çok fazla göç vermeye devam ediyor. Başka bir ülkeye girmeye iten ana sebeplerden bir ise ekonomi.

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde farklı sektörler ve farklı ihtiyaçlar doğrultusunda istihdam olanakları vardır. Bu fırsatları yakından takip ederek kendi sektörünüz ve çalışmak istediğiniz alana yönelik tercihler gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt dışında çalışmayı tercih ettiği bazı ülkelerde ön plana çıkan istihdam alanları şunlardır:

Almanya: Sanayi, otomotiv ve teknoloji sektörlerinde yoğun bir istihdam olanağı sunar. Önemli yoğunlukta Türk nüfusuna sahiptir.

Norveç: Yurt dışından gelen kişilerin istihdam alanı olarak balıkçılık faaliyetlerinde çalışması mümkündür.

Kanada: Yüksek refah düzeyi ve ekonomik gelişmişliği ile ön plana çıkan ülkede finans sektöründe yoğun bir istihdam olanağı söz konusudur.

Amerika Birleşik Devletleri: Yüksek gelir ve çalışma hakları sunan Amerika Birleşik Devletleri’nde yurt dışından gelenler için finans ve bilişim alanında yoğun istihdam sunuluyor

Brezilya ve Rusya: Kalifiye eleman eksikliği olduğu için pek çok sektörde istihdam alanı mevcuttur.

İlk defa yurt dışına çıkacak ve farklı bir ülkede kendine kariyer olanakları arayacak olan kişilerin hassasiyetle gerçekleştirmesi gereken bir çok aşama ve süreç mevcut.

TransferGo'dan Oğuzhan Göncü'nün "Yurt Dışı İş İlanları Rehberi: Dünya Genelinde Çalışma Fırsatları" başlıklı yazısında yurt dışına iş olanakları, başvuru ve iş aramaya dair bir çok bilgi bulabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT