Türkiye’den dönerken dikkat: PCR testinizi mutlaka yanınıza alın!

Türkiye’den dönerken dikkat: PCR testinizi mutlaka yanınıza alın!

Türkiye’den Federal Almanya ’ya dönecek olanlara yönelik bildiride, yolcuların koronavirüs testinin sonuç belgesini mutlaka göstermeleri gerekeceği hatırlatıldı.

Türkiye’den Almanya’ya dönüş yapacak herkesin havaalanı, liman ve sınır kapısına gitmeden önce son 48 saat içinde muhakkak PCR testlerini tamamlamaları gerekiyor. Yolcuların son 48 saat içinde yapılmış PCR test sonuçlarını dönüş yolunda da kesinlikle yanından ayırmaması istendi. 

AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya şu açıklamayı yaptı: 

Aksi takdirde, PCR sonucunun ibraz edilmemesi uçağa alınmama, gemiye binememe ve gümrük kapılarından çıkışa izin verilmeme nedenidir.  Vatandaşlarımızla birlikte Türkiye ’ye gelen misafirlerimizin sağlıkları da bizim kırmızı çizgimizdir. Bu nedenle 10 Ağustos’tan itibaren Almanya’ya gerçekleştirilecek dönüşlerde son 48 saat içinde yaptırılmış PCR test sonuçları çocuklar da dahil olmak üzere herkesten istenecektir.”

PCR test sonuçlarına, Türk vatandaşı, mavi kart sahibi vatandaşlar ve yabancı uyruklular e-nabız sistemine kayıt olmadan da Türkçe ve İngilizce olarak aşağıdaki linkten erişebilecekler:

https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index

+49 - BERLİN

FOTO: AA

HABERE YORUM KAT