Türkiye'de kışın denize girebileceğiniz koylar

Türkiye'de kışın denize girebileceğiniz koylar

Dört mevsimi içinde barındıran Türkiye' de araştırmalar sonucunda özellikle Fethiye bölgesinde kışın girilebilecek bir çok koy olduğu ortaya çıktı.

Antalya'da Kaputaş Plajı'ndan, Fethiye'de Ölüdeniz'e kadar, dört mevsimin bir arada yaşandığı Türkiye'de, kışın da denize girilebilecek birçok koy var. Eşsiz doğal güzelliğe sahip koylar, yaz aylarının aksine kışın sakinliği ile de ön plana çıkıyor.

Türkiye son yılların en sıcak kış aylarını yaşıyor. Her ne kadar son iki haftadır kar tüm Türkiye'de yüzünü gösterse de, bu yıl kış ayları ortalamanın üzerinde sıcaklık değerleri ile geçiyor.

Hürriyet'ten Bahar Akıncı, güney illerinde şubat ayında denize girilebilecek koyları araştırdı. İşte Türkiye'nin bir ucunda bembeyaz görüntüler oluşurken, yılın aynı döneminde ılık bir denize girilebilecek koylar: 

Fırtınada bile sakin
eniz-FethiyeFethiye merkezine 13, Hisarönü’ne 4 kilometre mesafede. Türkiye ve Avrupa’nın en popüler tatil beldelerinden biri ve Blue Lagoon olarak da biliniyor. Benzersiz denizi ve muhteşem manzarasıyla dünyanın en çok fotoğraflanan plajlarından biri. İki bölümden oluşuyor. Denize doğru bakarken solda kalan kısım, Belcekız olarak adlandırılan uzun bir kumsala sahip. Ölüdeniz olarak bilinen lagün bölümü rüzgarlı günlerde ve fırtınalarda bile sakin. Ölüdeniz, muhteşem rengi ve plajıyla dünyanın en iyi koyları arasında.
 

Kaynak: SPUTNİK

 

HABERE YORUM KAT