Türk öğrenci İspanya'da kayalıklardan düşerek hayatını kaybetti

Türk öğrenci İspanya'da kayalıklardan düşerek hayatını kaybetti

İspanya Malaga Üniversitesi'nde Erasmus öğrencisi olan 27 yaşındaki Berkehan Gündoğan, Nerja ilçesinde uçurumdan düşerek hayatını kaybetti.

Çankaya Üniversitesi İngilizce Mütercimlik ve Tercümanlık Bölümü’nü birincilikle bitiren Gündoğan, yüksek lisans eğitimi için gittiği Malaga'da trajik bir şekilde yaşamını yitirdi.

Malaga Üniversitesi’nde (UMA) Mütercim Tercümanlık Yüksek Lisansı öğrencisi olan Gündoğan, Nerja'daki Carabeo sahilinde uçurumdan düştü. Olay, çarşamba akşamı saat 19.15’te 112 Acil Servis’e ihbar edildi ve hemen ardından sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler, genç öğrencinin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlerken, olaya ilişkin soruşturma başlatıldı ve Gündoğan'ın yalnız olup olmadığı araştırılıyor.

Berkehan Gündoğan'ın ölüm haberi, Malaga Üniversitesi'nde büyük bir üzüntü yarattı ve üniversite yönetimi üç günlük yas ilan etti. Kampüste bayraklar yarıya indirilirken, Rektör Teodomiro López Navarrete, yaşanan acı olay nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduklarını belirtti. Navarrete, “Tüm üniversite camiası adına Çankaya Üniversitesi rektörüne başsağlığı dileğimizi ilettik” dedi.

Ayrıca, bugün saat 12.00’de üniversitede Berkehan Gündoğan için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı açıklandı.

HABERE YORUM KAT