Türk düğün konvoyu otobanı kitledi

Türk düğün konvoyu otobanı kitledi

Almanya’da Türk bayraklarıyla donatılmış bir düğün konvoyu cumartesi günü A8 otobanını kitledi. Alman polisi, görgü tanıklarının da yardımını isteyerek zanlıları arıyor.

FRANKFURT - Almanya'da oto yollarda zaman zaman sorun yaşanmasına neden olan Türk düğün konvoyları haberlerine bir yenisi daha eklendi. Cumartesi günü A8 otobanının kilitlenmesine neden olan bir düğün konvoyu nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Diken'in haberine göre, polis yetkilileri olala ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Esslingen yakınlarında A8 otobanında konvoy halinde bir düğünü kutladığı düşünülen ve Türk bayraklarıyla donatılmış üç dört araç, otobanın üç şeridinde yan yana, kornalar çalarak ve çok düşük bir hızda ilerleyerek trafiği bloke etti. Araçlar bir noktada kısa süreli de olsa tamamen durarak yolu kapattı.

Araçlar otobanda hızla şerit değiştirerek trafikte güvenlik riski oluşturdu fakat herhangi bir kaza olmadı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Türk bayraklarıyla süslenmiş üç dört binek araç ve bir kamyonet farklı sürücüler tarafından polise şikayet edildi. Herhangi bir ceza alıp almayacakları ise ifadelerin devamına bağlı.”

Fotoğraf: Arşiv

HABERE YORUM KAT