Türk asıllı Alman oyuncu, Hollywood yıldızı arkadaşını kaybetti

Türk asıllı Alman oyuncu, Hollywood yıldızı arkadaşını kaybetti

Erdoğan Atalay ile de yakın arkadaşlıkları bulunan Alman Hollywood oyuncusu Christian Oliver, bindiği uçağın denize düşmesi sonrası, iki kızıyla birlikte yaşamını yitirdi.

Alman Hollywood oyuncusu Christian Oliver, geçirdiği uçak kazasında kızlarıyla beraber yaşamını yitirdi.

Polis raporlarına göre, Alman yıldız ve iki kızı, Karayipler'de küçük bir pervaneli uçağın kazası sonrası hayatını kaybetti. Kazada, uçağı kullanan pilot da yaşamını yitirdi. Polis, pervaneli uçağın Perşembe günü Bequia adasından kalkışından kısa bir süre sonra denize düştüğünü söyledi.

Çocukların annesi Jessica Klepser'e ait olduğu belirtilen açıklamada, "4 Ocak 2024 tarihinde meydana gelen ve sevgili aile üyelerimizin hayatını kaybettiği trajik uçak kazasından dolayı derin üzüntü duyuyoruz" denildi.

Kazanın nedeni başlangıçta belirsizdi. Yerel basının aktardığına göre, pilotun telsizle kontrol kulesine "zorluk yaşadığını ve havaalanına dönmek istediğini" söylediği belirtiliyor.

ERDOĞAN ATALAY'DAN TAZİYE

Klepser'in açıklamasında dai uçağın "motor arızası yaşadığı" belirtildi.

Oliver'ın mesai arkadaşlarından Türk asıllı Alman oyuncu Erdoğan Atalay da bir açıklama yaparak, "Bu kesinlikle korkunç ve düşüncelerim annesiyle birlikte. Bir ebeveyn olarak geride bırakılma ve bu dehşete katlanmak zorunda kalma fikri tarif edilemez" dedi.

İkili, "Kobra Takibi" filminde birlikte rol almıştı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT