Timur Cihantimur için 2 milyon dolarlık kefalet teklifi!

Timur Cihantimur için 2 milyon dolarlık kefalet teklifi!

ABD'de ikinci kez mahkemeye çıkan Timur Cihantimur'un avukatlarının, müvekkillerinin kefaletle serbest kalması için 2 milyon dolarlık bir teminat önerisinde bulunduğu öğrenildi.

İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart'ta gerçekleşen trafik kazasında 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olan ve annesi Eylem Tok tarafından ABD'ye kaçırılan 17 yaşındaki Timur Cihantimur, Boston'daki John Joseph Moakley Adliyesi'nde ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok’un aileleri, sanıkların kefaletle serbest bırakılması için çalışmalarına hız verdi.

Timur Cihantimur'un avukatları, Boston'da görülen duruşmada, müvekkillerinin serbest kalması için 2 milyon dolarlık bir kefalet teklifinde bulundu.

Avukatlar Martin G. Weinberg ve Victoria Kelleher, mahkeme hakimi Donald L. Cabell'e sunulan dilekçede, Türkiye'de babasına ait 2 milyon dolar değerindeki bir gayrimenkulü kefalet olarak göstermeyi teklif ettiklerini belirtti. Avukatlar, benzer davalarda yurtdışındaki mal varlıklarının kefalet olarak kabul edildiğini ve bunun emsal teşkil ettiğini savundu.

Dava dosyasındaki bazı belgelerin gizlilik kararıyla korunduğu ve bu belgelerde kefalet ve şartlı tahliye şartlarına dair detayların bulunduğu bildirildi.

Aynı davada Eylem Tok'un ise 27 Haziran'da ikinci kez hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT