Tedi Avrupa'da 1800 yeni mağaza açacak

Tedi Avrupa'da 1800 yeni mağaza açacak

Alman indirim perakendecisi Tedi, genişleme planını duyurdu. Şirket, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde toplam 1800 yeni mağaza açmayı hedefliyor.

Verimli bir yılın ardından, Tedi büyük genişleme planlarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, gıda dışı ürünler satan indirim perakendecisinin Avrupa genelinde 1800 yeni mağaza açmayı planladığı ve bunların bir kısmının Almanya'da olacağı belirtildi.

Şu anda 15 farklı Avrupa ülkesinde toplamda yaklaşık 3200 Tedi mağazası bulunuyor. Tedi CEO'su Petar Burazin, "Başarımız, doğru konseptle fiziksel perakende satışların gelecekte de başarılı olabileceğini kanıtlıyor. Orta vadede Avrupa'da 5000 mağazaya ulaşacağız" dedi. Burazin, son beş yılda Tedi'nin cirosunu iki katından fazla artırdığını belirterek, bu yıl yaklaşık üç milyar Euro ciro hedeflediklerini açıkladı.

Dortmund merkezli şirket, bu yıl 20. kuruluş yıl dönümünü kutlarken yeni mağaza lokasyonları arayışında. Şirketin internet sitesine göre, özellikle şehir merkezlerinde, yaya bölgelerinde ve alışveriş merkezlerinde yeni mağazalar açılması planlanıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT