Solingen’da anne cinneti: Bir dairede 5 çocuk cesedi bulundu

Solingen’da anne cinneti: Bir dairede 5 çocuk cesedi bulundu

Almanya’nın Solingen kentinde trajik bir olay yaşandı. Genç bir anne 5 çocuğunu öldürüp ardından Düsseldorf tren istasyonunda canına kıymak için kendisini trenin altına attı.

Federal Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Solingen kentinde bir dairede bulunan 5 çocuk cesedi, şok etkisi yarattı. 

Düsseldorf Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Wuppertal polisinden bir basın sözcüsü tarafından +49’a yapılan açıklamaya göre 27 yaşındaki Alman anne beş çocuğun ölümünden sorumlu tutuluyor. Açıklamaya göre, genç kadın çocuklarını öldürdükten sonra ise Düsseldorf Ana Tren Garı’nda kendisini trenin altına atarak, intihar girişiminde bulundu. Ancak zanlı kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Polis soruşturma devam ettiği için 1, 2, 3, 6 ve 8 yaşlarındaki çocukların nasıl ve kimin tarafından öldürüldüğü yönündeki bilgileri vermekten kaçındı.

Öte yandan Solingen’in Hasseldelle semtinde meydana geldiği belirtilen olayın ardından, bir çocuğun da hayatta olduğu ileri sürüldü. Çok katlı bir binada meydana gelen olay üzerine çok sayıda polis ve can kurtarma aracının bölgeye gitmesi dikkat çekti.

Çocukları öldürdüğü tahmin edilen 27 yaşındaki annenin daha sonra yanına bir çocuğunu alıp Düsseldorf Garı’na giderek intihar girişiminde bulunduğu, ancak bu teşebbüsünden yaralı olarak kurtarıldığı, ardından da hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Wuppertal Emniyet Müdürlüğünün olayla ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Türkiye kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaleti sınırlarında bulunan Solingen, eyalet başkenti Düsseldorf’a 35 km. mesafede bir yer alan bir kent.

+49 – SOLİNGEN

FOTO: Gianni Gattus / DPA

HABERE YORUM KAT