Seyahat yasağı kalktı ve SunExpress Türkiye uçuşlarını artırdı

Seyahat yasağı kalktı ve SunExpress Türkiye uçuşlarını artırdı

Alman hükümetinin Türkiye’nin belli bölgelerine yönelik seyahat uyarılarını kaldırmasının ardından SunExpress yeni uçuş planını kamuoyuna duyurdu.

Alman hükümeti, 4 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a seyahat uyarılarını kaldırdı. Bunun üzerine SunExpress, bu dört şehre olan turistik uçuşlarında kapasite artışına gideceğini açıkladı.

Alman hükümeti, Türkiye’den Almanya’ya geri dönecek yolcuların seyahat edebilmeleri için uçuşlarından en az 48 saat önce Covid-19 test yaptırmaları zorunluluğu getirdi. SunExpress’ten yapılan açıklamada, bu konuda ayrıntılı bilgiye Sunexpress’in web sitesi sunexpress.com üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.

sunexpress-logo.jpg

Türkiye’deki uçuş yasaklarının kaldırılmasıyla haziran ayında hem iç hem dış hatlarda Antalya ve İzmir’den uçuş düzenleyen ilk havayolu olan SunExpress, Türkiye’nin 14 kentinden Avrupa’daki 29 noktaya doğrudan tarifeli uçuşlar gerçekleştirmeye devam edeceğini bildirdi. 

MÜNSTER VE OSNABRÜCK’TEN ANTALYA’YA 

Antalya’yı direkt tarifeli seferlerle Türkiye içi ve dışında en çok destinasyona bağlayan havayolu SunExpress, ağustos ayında Antalya uçuşlarında yüzde 15’lik bir kapasite artışına gittiğinibildirdi. Şirketin yeni planıyla ilgili duyuruda şu bilgiler dikkat çekti. 

“Dış hatlarda merkezi Antalya ile Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih, Stuttgart, Berlin ve Nürnberg gibi Almanya’nın pek çok popüler şehrini bağlayan SunExpress, Ağustos ayında Antalya-Almanya uçuş ağına Münster ve Osnabrück destinasyonlarını da ekliyor. SunExpress, Antalya’dan Avrupa’nın 21 kentine direkt tarifeli sefer sunarken, ağustos ayında Londra, Paris, Viyana ve daha birçok destinasyondan olan uçuş sayısını artırıyor.

Havayolu, ayrıca Köln, Frankfurt, Münih, Düsseldorf ve Berlin’den haftada bir kez Dalaman’a direkt tarifeli sefer sunuyor.

İZMİR’DE YÜZDE 20’LİK KAPASİTE ARTIRIMI 

Federal Almanya’nın 10 kentinden İzmir’e direkt tarifeli sefer düzenleyen SunExpress, Düsseldorf, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Münih, Hamburg, Hannover, Köln gibi Almanya’nın pek çok kentinden sefer sayısını artırıyor. Diğer Avrupa destinasyonlarından Zürih’e haftada 5, Viyana ve Paris’e haftada 3, Brüksel ve Kopenhag’a haftada 2 ve Stockholm’e haftada 1 kez İzmir’den karşılıklı uçuş sunan SunExpress, Amsterdam ve Basel rotalarında da frekans artışı sunuyor.

Havayolu ayrıca her cuma günü Düsseldorf, Frankfurt, Hannover ve Münih’ten Bodrum’a direkt tarifeli seferler sunuyor.

Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü olan SunExpress, seyahat kısıtlamaları kaldırıldıkça uçuş planını genişletmeye ve Türk turizmini desteklemeye devam edecek.”

+49 - FRANKFURT

HABERE YORUM KAT
1 Yorum