Sevgilinizle birlikte yaşamadan önce buna dikkat

Sevgilinizle birlikte yaşamadan önce buna dikkat

Sevgilinizle birlikte yaşamadan önce 8 maddede önerilen uyarılara dikkat etmeniz, sağlıklı bir iletişimi ortaya koyar.

Birlikte yaşamak büyük bir adım. Çünkü bu süreçte partnerinizin daha önce görmediğiniz yönlerini görmeniz kaçınılmaz. İşte birlikte yaşamadan önce önerilen şeyler...

BUNU NEDEN YAPTIĞINIZDAN EMİN OLUN: Bu kararı tesadüfen de alsanız da planlı olsanız da taşınmanın her biriniz için ne anlama geldiğine dair bir konuşma yapmak önemlidir. Aynı fikirde değilseniz ve birlikte yaşamaya başlarsanız tartışmanız kaçınılmaz olacaktır.

DEĞİŞİME HAZIR OLUN: Birlikte yaşamaya başladığınızda değişim kaçınılmaz olacaktır. Bu süreçte ortak çaba ile kaliteli bir yaşam için çabalamak, karşılıklı küçük sürprizler yapmak ilişkinizi mutlu kılacaktır.

KENDİNİZE AİT BİR ALAN YARATIN: Birlikte yaşıyor olmanız 7/24 birlikte olmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu sebeple ikiniz de kendinize zaman ayırmaya özen gösterin.

BİRLİKTE YAŞAMI SORUNSUZ HALE GETİRİN: Partnerinizin sevdiği her şeyi sevmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Bunun yerine açık fikirli olup, ortak yaşamı daha sorunsuz hale getirmek için çözüm yolları arayın.

HER ZAMAN HAKLI OLMAYA ÇALIŞMAYIN: Kendi fikirlerinizi savunmak kolaydır ancak bu konuda diretmek ilişkiye zarar verebilir. Bunun yerine partnerinizi dinleyin, onun bakış açısını anlamaya çalışın. Bu sağlıklı iletişim için daha doğrudur.

BİRBİRİNİZİ TAKDİR EDİN: Uzun süreli ilişkilerde zaman zaman unutulsa da partnerinize sık sık onun hakkında neleri takdir ettiğinizi söyleyin. Bu ona kendini iyi hissettirecek bu da ilişkinize yansıyacaktır.

PARTNERİNİZDEN ÖVGÜYLE SÖZ EDİN: Arkadaşlarınıza, partneriniz ya da ilişkiniz hakkındaki olumsuzlukları anlatmak yerine, partnerinizi ne kadar sevdiğinizi ve takdir ettiğinizden bahsedin.

BİRBİRİNİZE KARŞI NAZİK OLUN: Partnerinizle konuşurken ya da tartışırken nazik olmak hem iletişiminizi kuvvetlendirecek hem de onu önemsediğinizi gösterecektir.

HABERE YORUM KAT