Sekiz yaşındaki kayıp Julia bulundu

Sekiz yaşındaki kayıp Julia bulundu

İki gün önce ailesiyle Bohemya Ormanı’nda yürüyüş yaparken kaybolan sekiz yaşındaki Julia, polisin arama çalışmaları sonucu canlı olarak bulundu.

Almanya ve Çek Cumhuriyeti arasındaki Bohemya Ormanı’nda yapılan iki günlük arama kurtarma çalışmalarının ardından, Berlinli sekiz yaşındaki Julia bulundu. Yukarı Pfalz polis sözcüsünün 11 Ekim Salı günü yaptığı açıklamada, "Kayıp çocuğun hipotermik durumda olduğunu ve hastaneye kaldırıldığını" ifadelerini kullandı.

Çek basınında çıkan haberlere göre Julia, kaybolduğu yerden yaklaşık dört kilometre uzakta yerel bir bekçi tarafından, ormanın ortasında yeşillik bir alanda bulundu. Bekçi, "Kayıp çocuk bir çalılıkta tamamen bitkin haldeydi ve dikkat çekmiyordu" dedi.

Julia’nın ailesi kayıp kızları için Pazar gününden beri çok endişeliydi. Salı günü öğlen saatlerinde sevindirici haber geldi. Aileye bu mutlu haberi, polis ekipleri verdi. Aileye iyi dileklerde bulunan Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann, "Hepimiz bu mutlu haberi paylaştık. Şimdi, Julia’nın son birkaç günün stresinden çabucak kurtulmasını umuyorum" ifadelerine yer verdi.

Büyük ölçekli kurtarma operasyonu

Julia’nın kaybolması, Pazar gününden bu yana Alman Schwarzkopf’ta Cerchovs dağının çevresindeki ekipleri harekete geçirdi. Ebeveynlerin, çocuğun kayıp olduğunu bildirmesinden bu yana yaklaşık 1.400 acil servis kız çocuğunu arıyor ve arama çalışmaları özellikle Pazartesi ve Salı geceleri yoğun bir şekilde devam etti. Ayrıca yukarı Pfalz polis merkezinin açıklamasına göre, 115 polis köpeği, polis helikopterleri ve insansız hava araçları da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Arama çalışmalarına, engebeli ve kayalık araziye aşina olan Bohemya Ormanı Ulusal Parkı’nın ormancıları ve çalışanları da katıldı. 

Artı49 Haber Merkezi

Haber: Tuğba Ünal

HABERE YORUM KAT