Schleswig-Holstein Türk Toplumu'ndan seçimlere katılım çağrısı

Schleswig-Holstein Türk Toplumu'ndan seçimlere katılım çağrısı

Schleswig-Holstein Türk Toplumu, 8 Mayıs'ta yapılacak Schleswig-Holstein eyalet parlamentosu seçiminde, Türk kökenlilere "sandığa gidin" çağrısı yaptı.

8 Mayıs 2022 Pazar günü  yapılacak eyalet seçimleri ile Schleswig-Holstein eyalet parlamentosu yeniden belirlenecek. Oy hakkı bulunan herkes, Pazar günü 08:00 - 18:00 saatleri arasında bağlı oldukları seçim bölgelerinde oylarını kullanabilirler.

Schleswig-Holstein Türk Toplumu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Vatandaşlarımızın oylarını kullanması ve siyasete aktif olarak katılması demokrasimiz için çok önemlidir. Seçimlere katılmamak, anti-demokratik eğilimlerin güçlenmesine destek olmak demektir.

Bu nedenle Schleswig-Holstein Türk Toplumu olarak, seçme hakkı bulunan tüm vatandaşlarımızı pazar günü yapılacak seçimlerde oylarını kullanmaya davet ediyoruz. Kullanacağınız oylarla Schleswi-Holstein eyaletinin gelecek beş yılının politik eğilimini belirleyeceksiniz.

Katılımın yoğun olduğu bir seçim en büyük dileğimizdir.

Seçime katılan tüm partilerden  Schleswig Holstein Türk Toplumunun  istek ve beklentileri:

Schleswig-Holstein Türk Toplumu 8 Mayısta yapılacak seçimler öncesinde, dernek tüzüğümüde de yer aldğı gibi, demokrasimizin temelini oluşturan güçlü ve ceşitli toplum oluşturma  istek ve beklentilerini eyaletimizdeki tüm demokratik partilere iletti.

Schleswig-Holstein eyaletletinde, seçimlere katılacak tüm partiler seçim programlarını sekiz ana konu ile sınırlandırmıştı ki, Schleswig-Holstein Türk Toplumu  bu alanlardan  özellikle eğitim, iş, sağlık, sosyal yaşam, ırkçılık ve dışlanmayla mücadele, toplumsal katılım ve yasal haklar konularına ağırlık verdi.

Fotoğraf: Unsplash

 

HABERE YORUM KAT