Şarkıcı Aleyna Tilki hakkında 5 ay hapis cezası

Şarkıcı Aleyna Tilki hakkında 5 ay hapis cezası

Şarkıcı Aleyna Tilki'nin İstanbul Yeni Havalimanı'nda bir özel güvenlik görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı. Tilki hakkında 5 ay hapis ve 7 bin 80 TL adli para cezası verildi.

İstanbul Yeni Havalimanı'nda bir özel güvenlik görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan şarkıcı Aleyna Tilki'ye 5 ay hapis ve 7 bin 80 TL adli para cezası verildi.

Aleyna Tilki, Ocak 2020'de İtalya'nın Milano kentine gitmek için İstanbul Havalimanı'ndaydı. İddialara göre şarkıcı, bir yolcu ile henüz bilinmeyen bir nedenle yaşadığı tartışma sırasında bir özel güvenlik görevlisine de hakaret etti. Olayın ardından özel güvenlik görevlisi Neslihan Ö.'nün şikayeti sonrası Tilki, polis merkezinde ifade verip, uçuşunu iptal ederek havalimanından ayrıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre, şikayet üzerine Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında şarkıcı hakkında 'Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Mahkemede Tilki'nin "Kimsin, polis misin?", "Seni bulup mahvedeceğim", "Salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum" şeklinde hakaret ve küfürler ettiği iddiası değerlendirildi.

Dosyadaki tüm deliller, tanık beyanları ve görüntü izleme tutanakları, sanığın üzerine atılı suçları işlediğinin sabit olmasından kaynaklı cezalandırılması talep edildi. Tilki, 5 ay hapis ve para cezasına çarptırıldı.

HABERE YORUM KAT