Şansölye'nin Noel ağacının başına gelmeyen kalmadı

Şansölye'nin Noel ağacının başına gelmeyen kalmadı

Berlin’de, Başbakanlık binasının bahçesine dikilen Noel ağacı için tören düzenlendi. Olaf Scholz'a teslim edilmeden önce ağacın başına gelenler Almanya'da gündem oldu.

Almanya’nın başkenti Berlin’de "Şansölye'nin çam ağacı" olarak anılan özel ağaç Başbakan Olaf Scholz'un katıldığı törenle dikildi.

Şansölye, Federal Başbakanlık binasının önünde gerçekleşen Noel atmosferiyle karşılandı. 17,5 metre yüksekliğindeki gösterişli çam ağacı, Scholz'a teslim edildi. Bu özel anı kutlamak için bir ilkokul çocuk korosu, Noel şarkıları söyleyerek devir teslim törenine renk kattı.

3-3.webp

ŞANSÖLYE'NİN AĞACI'NIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Bu yılki çam ağacı, yaklaşık 3.000 ışıkla süslendi ve Berlin'in kuzey doğusundaki Eberswalde kent ormanından getirildi. Ancak, bu gösterişli ağacın Scholz'a gelene kadar başına gelenler gündem oldu.

3-1.webp

Ağaç kesilmeden önce ormana giren taşıyıcı aracın ıslak orman zeminine saplandığı bildirildi.

Bununla birlikte Brandenburg Orman Sahipleri Birliği, ağacın gelecekte her zaman Brandenburg bölgesinden temin edilmesi gerektiğini vurgulayarak bölgesel bağlılığı ve sürdürülebilirliği destekledi.

3-4.webp

Geçtiğimiz sene Şansölye'ye Neuzelle Manastırı ormanından getirilen 15 metre yüksekliğindeki çam ağacı teslim edilmişti.

3-2.webp

ARTI49

HABERE YORUM KAT