Salmonella riski! Almanya'da o balık için 'tüketmeyin' uyarısı...

Salmonella riski! Almanya'da o balık için 'tüketmeyin' uyarısı...

Anker GmbH Fisch- und Feinkostfabrik salmonella riski sebebiyle bir ürünün geri çağırdığını duyurdu.

Merkezi Mecklenburg-Batı Pomeranya'daki Dassow'da bulunan Anker GmbH, dahili bir iç denetimin tek bir balık partisinin salmonella ile kontamine olduğunu tespit etti  

Ayrıca etkilenen partiden örnekler aldılar ve bakteriler için kontrol ettiler. Ancak: Gıda Güvenliği Ofisi "jöleli ringa balığı"nda herhangi bir salmonella tespit edemedi. Ancak Anker GmbH , şirket kalite güvencesinde her zaman en yüksek standartları belirlediği için bir geri çağırma başlatmaya karar verdi .

Ağırlıklı olarak balık ve gıda toptancıları, restoran ve perakendecilere işlenmiş balık ürünleri tedarik eden şirket, ürün uyarısıyla ilgili şu bilgileri veriyor:

  • Ürün: "Anker Hering in Gelee“"
  • İçerik: 200 gram
  • Son kullanma tarihi: 04/06/2023
  • Parti tanımlaması: EAN 4004702360000

Anker GmbH, yalnızca ilgili son kullanma tarihi ile belirtilen partinin geri çağırmadan etkilendiğini belirtti. Şirketin diğer tüm Ringa Jöle ürünleri ve diğer ürünleri yemek için güvenli olduğu açıklamasında bulundu.

Federal Tüketici Koruma ve Gıda Güvenliği Ofisi'ne göre ürün şu  eyaletlerde satıldı: Baden-Württemberg, Bavyera, Hesse, Mecklenburg-Batı Pomeranya, Saksonya, Saksonya-Anhalt ve Thüringen. Bu nedenle yakın zamanda ringa balığı satın alan müşteriler, balıklarının satış yasağından etkilenip etkilenmediğini mutlaka kontrol etmelidir.

Fotoğraf: Unsplash - pauleinerhand

 

 

HABERE YORUM KAT