Sahte pasaportla Almanya'ya kaçmaya çalıştı, İstanbul havalimanında yakalandı!

Sahte pasaportla Almanya'ya kaçmaya çalıştı, İstanbul havalimanında yakalandı!

İran uyruklu şarkıcı Sıamak Shabdel Borhan ve eşi sahte pasaportla Almanya'ya gitmek isterken İstanbul Havalimanı'nda yakalandılar

Türkiye'de ikamet izni olan Sıamak Shabdel Borhan ve eşi Sahar Heıdrızad Ghezeljeh, hem Tahran hem de Berlin uçağına check-in işlemlerini tamamladı.

Çift, İran pasaportlarıyla birlikte kontrol noktasına geldi ve Tahran uçuş biletiyle pasaport kontrolünü geçti. Aynı zamanda Berlin uçağının check-in işlemini yaptıkları kapıya yönelen Borhan ve eşi, buradaki görevlilere sahte Kolombiya ve İngiltere pasaportlarını gösterdi.

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne bağlı risk analiz birimi, belge inceleme ekipleri tarafından çiftin durumundan şüphelenildi ve çiftin pasaport kontrol noktasından itibaren yakın takibe alındı.

Polis ekipleri, güvenlik kameraları aracılığıyla çiftin Berlin uçağının kapısına gittiğini tespit etti ve bu durumu yer hizmetleri personeliyle paylaşarak çiftin durdurulmasını istedi. Personel, çiftin pasaportlarına el koydu, ancak çift İran pasaportlarıyla kaçarak Tahran uçağına bindi.

Polis tarafından İran uçağından indirilen çift, gözaltına alındı

HABERE YORUM KAT