Sağlık çalışanlarının eylemleri sürüyor: “Toplumun iyiliği için mücadele zamanı“

Sağlık çalışanlarının eylemleri sürüyor: “Toplumun iyiliği için mücadele zamanı“

Covid-19 salgınının başlamasından bu yana ikinci kez eylem yapan sağlık çalışanları, çalışma şartlarında iyileşme istiyor

İspanya'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelenin devam ettiği bugünlerde sağlıkta kamu kuruluşlarının güçlendirilmesi için eylem yaptı. Başkent Madrid'de hastane binaları önüne çıkan sağlık personelleri, çalışma şartlarının iyileştirilmesini ve kamu hastanelerinin de güçlendirilmesini istedi.

DAHA İYİ HİZMET İÇİN

Sağlık çalışanları, “Toplumumuzun iyiliği için şimdi birlikte mücadele zamanıdır” çağrısı yaptı. Sağlık çalışanlarının bağlı olduğu dernekler, “Kaliteli ve koruma altında bir kamu sağlık sistemi ve onurlu çalışma şartları, halka her zaman daha iyi hizmet verecektir” açıklamasında bulundu.

EYLEMDE KORONA KURALLARINA ÖZEN GÖSTERDİLER

Covid-19'un başlamasından bu yana ikinci kez eylem yapan ve sorunlarının yeni olmadığın aktaran sağlıkçılar, özellikle salgına karşı mücadelenin büyük önem arz ettiği bugünlerde personel sayısının artırılması ve sözleşmelerin yenilenmesi gerektiğini savundu.

Covid-19'dan hayatını kaybedenler için iki dakikalık saygı duruşunda da bulunan sağlık sektörü çalışanları, maske ve eldiven takarak, sosyal mesafeye de özen gösterdi.

İspanya'da resmi verilere göre bu zamana kadar 53 binden fazla sağlık çalışanına Covid-19 bulaşırken, 76'sı hayatını kaybetti. Ülkede Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 27 bin 127 olurken, vaka sayısı 239 bini geçti.

+49 – MADRİD

HABERE YORUM KAT