Sadece Trump değil: AB Komisyon Başkanı, Covid-19 kuşkusuyla kendini tecrit etti

Sadece Trump değil: AB Komisyon Başkanı, Covid-19 kuşkusuyla kendini tecrit etti

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan bir kişiyle toplantıya katıldığı için kendisini tecrit ettiğini duyurdu.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün Covid-19 testi pozitif çıkan bir kişiyle geçen hafta salı günü aynı toplantıya katıldığını belirtti. “Yürürlükteki kurallar gereği kendimi yarın sabaha kadar tecrit ediyorum” ifadesini kullanan von der Leyen, perşembe günü test yaptırdığını ve bunun sonucunun negatif çıktığını bildirdi. Von der Leyen, yeni  yaptırdığı testin de sonucunu beklediğini kaydetti.

Von der Leyen, Covid-19 testi pozitif çıkan kişinin kim olduğu hakkında bilgi vermedi. AB Komisyonu Başkanı, geçen hafta perşembe ve cuma düzenlenen AB Liderler Zirvesi’ne de katılmıştı. 

AB yönetiminden daha önce de AB Konseyi Başkanı Charles Michel, koruma ekibinden bir kişinin Covid-19’a yakalanması nedeniyle bir hafta karantinada kalmıştı. Ayrıca iki komisyon üyesi de yine benzer nedenlerle karantinaya girdiklerini duyurmuştu.

+49 – BRÜKSEL

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT