Rabia Birsen Göğercin kazandığı ödülle bakın ne yapacak?

Rabia Birsen Göğercin kazandığı ödülle bakın ne yapacak?

24 yaşındaki Rabia Birsen Göğercin, 1 milyonluk soruyu doğru cevaplayıp büyük ödülün sahibi oldu. Rabia, kazandığı para ödülüyle ne yapacağı ise merak konusu oldu..

Türkiye'nin konuştuğu Rabia, önce 400 bin liralık soruyu bildi ve 1 milyon TL'lik soruyu açtırmaya hak kazandı. Soru açıldığında nefesler tutulmuştu. 1 milyon liralık soru: "Türkiye'deki 81 ilin adında bu 4 harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?" oldu..

Seçenekler arasında ise, Ş, V, G ve H harfleri yer aldı. Raiba, uzun süre düşündükten sonra 'V' cevabını verdi. Yarışmacı seçtiği şıkkın doğru olduğunu görünce büyük mutluluk yaşadı..

RABİA'YI ALNINDAN ÖPTÜ

Yarışmanın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, Rabia'yı başarısından dolayı alnından öptü. Rabia ise, "Beni hiç tanımayan insanlar bile bana inandı. Bu beni çok mutlu etti" diyerek, duygularını paylaştı..

Rabia, "Yarışma boyunca o kadar heyecanlıydım ki. Stüdyoya gelene kadar hiçbir şeyim yoktu. Ama sonra çok heyecanlandım. Milyonluk soruyu açtırdığımda cevabı düşündüm. Bildim. O kadar çok tebrik telefonları aldım ki. Çok mutluyum" dedi.

ADLİ KRİMİNOLOJİ DE ÇALIŞMAK İSTİYOR

Aslen Konyalı olan Rabia, yarışmaya Ankara'dan katıldı. Babası bakkal dükkanı işletiyor. 3 kardeşler. Batıkent Lisesi'nde okuduktan sonra Mobil Anadolu Lisesi'ne geçti. Sınav Temel Lisesi'nde lise eğitimini tamamladı..

Bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Şuan çalışmayan Rabia, adli kriminoloji alanında çalışmak istiyor. KPSS sınavlarına da hazırlanan Rabia, aynı zamanda yeminli izci. Rabia'nın bir kedisi ve bir köpeği var..

ELİM ESKİSİ GİBİ OLACAK

Hayatının dönüm noktasını ise geçen yıl Kurban Bayramı'nda yaşadı Rabia. Talihsiz bir kazayla sağ elini kıyma makinesine kaptırdı. Eli bileğine kadar etkilendi..

Sağ eli ampütasyon geçirdikten sonra biyonik eliyle yaşamını sürdüren Rabia, kazandığı para ile estetik el yaptırmak istediğini söyledi. Rabia, "Sol elimin ölçüsünü aldılar. Silikondan sağ elimi birebir aynı şekilde sol elim gibi yapacaklar. Evet hareket ettiremeyeceğim ama sağ elim tıpkı eskisi gibi olacak" dedi..

Raiba ayrıca, kazandığı para ile eliyle ilgili geçirdiği kazadan sonra kaldırıldığı hastanede tanıştığı oda arkadaşına yardım etmeyi düşündüğünü söyleyerek "O kız arkadaşımın iki bacağı ampüte olmuş. Ben onun da mutlu olmasını istiyorum. Onun da biyonik bacakları olsun istiyorum" dedi..

KÖYÜNDE GURUR VE MUTLULUK VAR

Rabia Göğercin, elde ettiği başarıyla doğup büyüdüğü Hüyük ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'nin de gururu oldu..

HABERE YORUM KAT