Prag’da bir üniversitede silahlı saldırı: Öğrenciler çatılara saklandı

Prag’da bir üniversitede silahlı saldırı: Öğrenciler çatılara saklandı

Çekya'da bir üniversitede silahlı saldırı düzenlendi. Polis, saldırıda ilk belirlemelere göre çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu açıkladı.

Çekya'nın başkenti Prag'ın merkezinde yer alan Karls Üniversitesinin Felsefe Fakültesine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda, ilk belirlemelere göre çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Polisin olaya ilişkin açıklamasında, Prag'ın merkezindeki Karls Üniversitesinin Felsefe Fakültesine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.

İlk belirlemelere göre, silahlı saldırı nedeniyle çok sayıda ölü ve yaralının olduğu belirtilen açıklamada, olayla ilgili başka bir detay paylaşılmadı.

Olaya ilişkin ülke basınında yer alan haberlerde, saldırıyı düzenlediği düşünülen silahlı bir kişiye ait fotoğraf paylaşıldı.

ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ ÇATILARA SAKLANDI

Saldırıda yaralananların sayısının tahmin edilenden daha fazla olabileceği belirtildi. Bölgeyi tamamen trafiğe kapatan polisin, okuldakilerin tahliyesi için çalıştığı kaydedildi. Üniversitede saldırı esnasında pek çok öğrencinin çatılara saklandığı görüntülendi.

HABERE YORUM KAT