Polis saldırgana yumruk attı: Görüntüler sosyal medyaya düştü

Polis saldırgana yumruk attı: Görüntüler sosyal medyaya düştü

Essen yakınlarındaki Mülheim’da çıkan bir olayda polis memuru 33 yaşındaki sarhoş bir saldırgana yumruk attı. Olay anlarına ait görüntüler internete düşünce, durumun biraz farklı olduğu ortaya çıktı.

Essen Mülheim Karakolu’ndan Alman Basın Ajansı’na yapılan açıklamada polis memuru hakkında suç duyurusunda bulunulmadığı bildirildi.  Açıklamaya göre, bir aile kavgası ile başlayan olaylarda cumartesi gecesi karakola 33 yaşındaki saldırganın erkek kardeşi ile dövüştüğüne dair ihbarlar geldi. Polis aracı olay yerine intikal ettiğinde ise yumrukları sıkılı şekilde saldırgan tavırlar içinde bir kişinin polislere doğru yürüdü. Bu kişinin yaklaştığında da polislere Sırpça bağırdığı gözlendi. Polis memurlarının uyarılarına ve çağrılarına uymayan saldırgana memurun kendisini korumak için yumruk attığı bildirildi. 

Ancak olayın görgü tanığının çektiği ve sosyal medyada paylaştığı videoda ise genç polis memurunun, sert hareketler yaparak küfreden, ama çağrıya uyup tam geri dönmek üzere olan kişiye yumruk attığı görülüyor. Ailesi, bebek arabasıyla olanları izliyor. Bir kız çocuğu da “Baba” diye bağırıyor. Videoda saldırganın polislere “Ben eve gidiyorum” dediği, polisin ise saldırgana “Hey, burada kal!” diye seslendiği de gözleniyor. Görüntülere göre, saldırgan, çağrı üzerine dönerken yumruklanıyor ve yere devriliyor. 

Polis raporunda söz konusu kişinin ağır alkollü olarak ambulansla hastaneye kaldırıldığı ve  Mülheim Asayiş Dairesi tarafından psikiyatriye sevk edildiği bildirildi. 33 yaşındaki saldırganın polis memurlarına karşı koyma suçundan hakkında işlem yapılacağı belirtildi. Olayın görgü tanıklarının  0201 / 829-0 numaralı telefona başvurabileceği duyuruldu. 

+49 – ESSEN

FOTO: Quinn Buffing on Unsplash

HABERE YORUM KAT