Para dolu iki bavul ile Münih'ten İstanbul'a uçmak istedi... 1,4 milyon Euro ile yakayı ele verdi

Para dolu iki bavul ile Münih'ten İstanbul'a uçmak istedi... 1,4 milyon Euro ile yakayı ele verdi

Münih Havaalanında, bir X-ray taraması sırasında iki valizde 1,4 milyon Euro bulundu. Gümrük memurları valiz sahibini Türk'ü gözaltına aldı.

Münih Havalimanı'ndaki (SGM) güvenlik şirketi çalışanları, kontrol edilen bagajları X-ray cihazından geçirirken iki valizde "inanılmaz büyük miktarda" nakit para olduğunu fark etti.. Gümrük yetkilileri bavulları açtığında tamamen para ile dolu olduğunu gördü .

Daha sonra yapılan sayımda iki valizde toplam 1.4 milyon Euro olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine bavulların sahibi olan Türk tutuklandı. Kendisi şu anda kara para aklama şüphesiyle gözaltında tutuluyor.

Adam daha sonra Landshut Bölge Mahkemesi'nde bir soruşturma hakiminin karşısına çıkarıldı. Landshut savcılığının talebi üzerine hakim, şüphelinin nakit parasına ve iki cep telefonuna el konulmasına karar verdi ve kara para aklama şüphesiyle acil tutuklama emri çıkardı.

Münih Gümrük Soruşturma Bürosu müfettişleri 44 yaşındaki zanlının evinde yaptıkları aramada ise az miktarda nakit para ve bir para sayma makinesi buldu. Bunlara da el konuldu.

Münih Gümrüğü ocak ayında da bir vaka bildirmişti. O zaman yetkililer bir el bagajında 455.000 Euro bulmuştu.

Arnold Schwarzenegger de geçtiğimiz günlerde gümrükle sorun yaşadı. Yetkililer, değerli bir lüks saati beyan etmediği için Hollywood yıldızını ocak ayında Münih havaalanında kısa bir süre alıkoymuştu.

ARTI49
Fotoğraf: Münih Gümrük Soruşturma Bürosu

HABERE YORUM KAT