Özgür Özel ile Yılmaz Özdil arasındaki tartışma derinleşiyor

Özgür Özel ile Yılmaz Özdil arasındaki tartışma derinleşiyor

CHP lideri Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasındaki sözlü çatışma, yeni bir boyut kazandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Özdil'in sosyal medya paylaşımlarına sert tepki gösterdi.

"Mahalle Kabadayısı Gibi Efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini Bil!"

Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil? Haddini bil!" diyerek Özdil'e yönelik eleştirilerini sert bir dille dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel'in bu sözleri, siyasetteki gerilimi tırmandırdı. Yücel, ayrıca Özdil'e yönelik daha fazla eleştiri getirerek, "Yıllarca Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik ve seküler duyguları sömürürken, iktidara oy veren kitleyi aşağıladın. Merak etme, sana rağmen iktidar olacağız!" şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU

Önceki gün Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Özel, "Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
3 Yorum