Otoparka terk edilen 6 bacaklı köpek bulundu

Otoparka terk edilen 6 bacaklı köpek bulundu

İngiltere'de terk edilmiş altı bacaklı bir köpek bulundu. Toplamda birkaç bin sterlinlik bağış sayesinde köpek ameliyat edildi.

Birleşik Krallık'ta bir veteriner kliniği, doğuştan çok bacaklı olan ve bir otoparka terk edilen bir köpeğe yardım etmek için bir ameliyat gerçekleştirdi.

BBC yayın kuruluşu ve PA haber ajansının Cumartesi günü aktardığına göre, yavru köpek Eylül ayında Galler'de bulundu. Köpek, bir hayvan refahı kuruluşu ve koruyucu bir aile tarafından teslim alındı.

İSMİ "ARİEL" OLDU

Köpeğe klasik Disney filminden esinlenerek "Ariel" adı verildi çünkü kısmen kaynaşmış arka bacakları bir denizkızının kuyruğunu andırıyordu. Gereksiz bacaklar şimdi bir operasyon sırasında çıkarıldı.

Langford Vets Küçük Hayvan Sevk Hastanesi klinik direktörü PA haber ajansına yaptığı açıklamada, "Böylesine harika bir köpeğin ameliyattan sonra bu kadar iyi iyileşmesinden dolayı çok mutluyuz" dedi. BBC ve Sky News'in haberlerine göre, altı bacağının yanı sıra diğer deformasyonları da olan hayvan için birkaç bin pound toplandı.

ARTI49

FOTOĞRAF: Facebook / Greenacres Rescue

HABERE YORUM KAT