Öldü sanılan kadın morgda nefes aldı

Öldü sanılan kadın morgda nefes aldı

Guatemala'da bir hastanede, morga kaldırılan hastanın nefes aldığını fark eden hemşireler, ceset torbasındaki genç kadını hızlıca acil servis doktorlarına götürdü. Ancak çabaları işe yaramadı...

Guatemala'nın başkentinde 21 yaşındaki bir kadın, doktorların öldüğünü açıklamasının ardından morgda yeniden nefes almaya başladı. Sosyal paylaşım ağı X (Eski adıyla Twitter) üzerinden yayınlanan bir videoda, San Juan de Dios hastanesindeki hemşirelerin sedyedeki bir kişiyi aceleyle hastane koridorlarında iterek doktor aradıkları görülüyor.

Hemşirelerin, acil serviste buldukları ilk doktora hastanın yeniden nefes aldığını söylemesi üzerine doktorlar derhal hayata döndürme işlemlerine başlar. Ancak bu pek de işe yaramaz. Genç kadın tekrar ölür...

HASTANE OLAYI DOĞRULADI

Hastane, Facebook sayfasında yayınladığı bir açıklamayla olayı doğruladı. Genç kadın şiddetli nöbetler geçirdiği için hastaneye ağır bir şekilde yetersiz beslenmiş ve çok kötü bir durumda getirilmişti.

Doktorlar daha sonra kadını suni teneffüsle stabilize etmeye çalışmış, ancak yarım saat sonra bağlı monitörler ne solunum ne de beyin aktivitesi tespit etmişti. Bunun üzerine doktorlar kadının öldüğünü ilan etti. Ancak patoloji bölümünde kadın aniden hareket etmeye başladı ve bu nedenle derhal acil servise geri götürüldü.

Ancak burada yapılan canlandırma çalışmaları başarısız oldu. Hastaneye göre, tüm sağlık personeli öngörülen protokolleri tam olarak uyguladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT