Oberhausen karıştı! Alman polisi her yerde o Türk'ü arıyor...

Oberhausen karıştı! Alman polisi her yerde o Türk'ü arıyor...

Oberhausen'de bir McDonald's'ın önüne yaşanan silahlı saldırı sonucu üç kişi yaralandı.

Oberhausen'de bir fast-food restoranının önünde üç kişiyi vurduğu söylenen failin aranmasına pazartesi günü de devam edildi. Bir cinayet komisyonu, Essen'den 51 yaşındaki adamın fotoğrafını yayınladı. Pazartesi günü bir polis sözcüsü, "Hala adamı arıyoruz" dedi. Tanıklar tarafından muhtemel nerede olduğuna dair somut belirtiler henüz alınmadı. Polis, hâlâ silahlı olabileceği için şüpheliyle konuşulmaması konusunda uyardı.

Müfettişlerin ilk tespitlerine göre, vumartesi akşamı iki grup arasındaki tartışma aniden tırmandı ve fiziki bir tartışmaya dönüştü ve ardından ateş açıldı. Üç kişi yaralandı. 49 yaşındaki bir kişi, açılan ateş sonrasında yaralandı ancak Duisburg savcısı Jill McCuller, acil bir operasyondan sonra artık hayati bir akut tehlike olmadığını söyledi.

49 yaşındaki adamın yanı sıra 47 yaşındaki bir kadın ve 28 yaşındaki bir erkek de kurşunlarla yaralandı. Kadın bacağından, adam ise kolundan vuruldu. Savcılıktan yapılan açıklamaya göre, yaralıların üçü de Gelsenkirchen'den geliyor ve hastanede tedavi görüyorlar. Polisin yaptığı açıklamaya göre ateş açan Türk arabayla kaçtı.

Alman polisi sitesinde aranan kişinin bilgilerini paylaştı.

HABERE YORUM KAT