Nutella Vegan oluyor!

Nutella Vegan oluyor!

Ferrero 60 yıl sonra atılım yaptı ve tamamen yeni bir Nutella tarifi yarattı: Vegan Nutella!

Nutella'nın reklam sloganını artık pek çok Alman ev halkı kendi kendine söylüyor. Her yıl 300.000 tondan fazla Nutella üretiliyor ve Almanya'da her bir kişi yılda bir kilogramdan fazla Nutella yiyor.

İtalyan dağıtım kooperatifi VéGé Group'un başkanı Giorgio Santambrogio, yeni Nutella tarifini LinkedIn'de paylaştığı bir yazıyla duyurdu:

“Nutella değişiyor, gelişiyor ve işte bitki bazlı Nutella'nın tanıtımı.”

SÜT TOZU DEĞİŞTİRİLECEK

Bu tam olarak şu anlama geliyor: Nutella vegan oluyor! Ancak yeni tarif, mevcut vejetaryen Nutella'nın ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor.

Yeni tarif, mevcut fındık kreması serisine tamamen bitki bazlı bir ürün daha eklemeyi amaçlıyor. “Normal” Nutella versiyonundaki mevcut süt tozu, vegan versiyon için henüz açıklanmayan bir bileşenle değiştirilecek. Bu da çok daha fazla sayıda insana ulaşılacağı anlamına geliyor.

Vegan tarifine rağmen Nutella'nın orijinaliyle aynı kıvam ve lezzete sahip olması gerekiyor. İtalyan medyasında yer alan haberlere göre, vegan Nutella alternatifi Sardunya'daki bir ticaret fuarında tanıtıldı bile. Hatta sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak başlangıçta sadece İtalya'da.

ARTI49

HABERE YORUM KAT