Netflix'in "numarası": Görüntü kalitesini artırmak için hangi web tarayıcısından açmanız gerekiyor

Netflix'in "numarası": Görüntü kalitesini artırmak için hangi web tarayıcısından açmanız gerekiyor

Netflix'te filmlerin ve dizilerin kalitesinin ne kadar iyi olduğu, özellikle bir PC veya dizüstü bilgisayar kullanırken seçtiğiniz tarayıcıya bağlıdır. MacBook'taki Edge tarayıcısı veya Safari bu konuda özellikle güvenilir olduğu kanıtlandı.

Netflix, artık neredeyse her cihazda mevcut. Kullanıcılar genellikle uygulamayı TV'lerine, akıllı telefonlarına veya tabletlerine indirirken genellikle PC veya dizüstü bilgisayarlarındaki tarayıcı sürümünü kullanır. Hangi seçeneği seçtiğinize bağlı olarak, görüntü kalitesi önemli ölçüde daha düşük olabilir. Bu durum bir hile yardımıyla önlenebilir.

Netflix'i özellikle tarayıcı üzerinden izleyen kişiler, her zaman optimum olmadığı için görüntü kalitesine dikkat etmelidir. Basit bir numara kullanırsanız, görüntü gerçekten keskin olacaktır.

EDGE VE SAFARİ...

Filmlerin ve dizilerin kalitesinin ne kadar iyi olduğu, özellikle bir PC veya dizüstü bilgisayar kullanırken seçtiğiniz tarayıcıya bağlıdır. MacBook'taki Edge tarayıcısı veya Safari bu konuda özellikle güvenilir olduğu kanıtlandı. Bunun nedeni, istenen çözünürlüğü ve dolayısıyla keskin bir görüntüyü görüntülemede sorun yaşamamalarıdır.

Netflix kullanıcıları "yanlış" tarayıcıyı seçerse, Full HD ve hatta Ultra HD için ödeme yapan kişiler için bile filmleri ve dizileri yalnızca HD olarak oynatır. Bunlara Chrome ve Firefox da dahildir. Hala bu programları kullanıyorsanız, basit bir hile kullanabilir ve "Netflix - daha yüksek kalite" veya "Netflix 1080p" yükleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, Full HD oynatma da mümkündür. Ancak Ultra HD oynatma mümkün değil. Bu nedenle, bu kadar yüksek çözünürlüğün önemli olduğu Premium abonelik müşterilerinin Edge tarayıcısını veya Safari'yi kullanmaları gerekecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT