Natalie Portman’dan Cannes’da ‘Kadın hakları’ isyanı

Natalie Portman’dan Cannes’da ‘Kadın hakları’ isyanı

Cannes Film Festivali’nde düzenlenen basın toplantısında konulan Natalie Portman sinema dünyasında kadınlara yönelik çifte standardı eleştirdi.

Cannes Film Festivali'ne May December filmiyle katılan ünlü oyuncu Natalie Portman, festival kapsamında düzenlenen bir basın toplantısında, sinema dünyasında kadınlara yönelik çifte standardı eleştirdi.

Kırmızı halıda ve etkinliklerde kadınlarda beklenen davranışların erkeklerden çok farklı olduğunu kaydeden Portman, “Bizden beklenen bakış ve duruşla ilgili beklentiler farklı. Kesinlikle size yönelik sosyal yapılarla tanımlanıyorsunuz” dedi.May December filminde yönetmen Todd Haynes ve oyuncular Julianne Moore ve Charles Melton'la çalışmaktan büyük keyif aldığını kaydeden 41 yaşındaki oyuncu, filmin karmaşık kadın karakterler üzerine kurulu olduğunu anlattı.

May December filminde yönetmen Todd Haynes ve oyuncular Julianne Moore ve Charles Melton'la çalışmaktan büyük keyif aldığını kaydeden 41 yaşındaki oyuncu, filmin karmaşık kadın karakterler üzerine kurulu olduğunu anlattı.

HABERE YORUM KAT