Nagehan Alçı'dan Gonca Vuslateri hakkında "tam bir kezban" açıklaması!

Nagehan Alçı'dan Gonca Vuslateri hakkında "tam bir kezban" açıklaması!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, oyuncu Gonca Vuslateri'nin Will Smith'le ilgili paylaşımını eleştirdi: "Feminist bilinç sahibi olduğunu iddia eden kadın gidiyor ve bir anda karşımıza Z kuşağının tabiriyle 'tam bir Kezban' çıkıyor"

İktidara yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 94. Oscar Ödül töreninde eşi Jada Pinkett hakkında 'uygunsuz' olarak nitelenebilecek şakası üzerine Chris Rock'ı tokatlayan Will Smith için Türkiye'den gelen 'destek' mesajlarını köşesine taşıdı. 

Örnek olarak oyuncu Gonca Vuslateri'nin "Eline sağlık Will Smith. Şu dalga geçme, komodo taşlama sanatı diye gezen kıçı yere yakınlara cevap vermemiz için cesaret oldun. Hepsi bir yana aynısını yapardım. Benim de başka alternatifimin kalmadığı zamanlar oluyor" şeklindeki mesajını paylaşan Alçı, şöyle devam etti:

"(...) Will Smith'in bile bir metinle özür dilediği magandalığı bir Türk kadın oyuncu hem de erkek şiddetini öven cümlelerle nasıl da savunuyor.

'FEMİNİST BİLİNÇ SAHİBİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN KADIN GİDİYOR, BİR ANDA KARŞIMIZA 'TAM BİR KEZBAN' ÇIKIYOR'
İşte erkek-egemen ideolojinin kadınların zihninde egemen olması dediğim olay bu. Gonca Vuslateri'nin de beyninde feodalizmin kalıntıları var. Feminist bilinç sahibi olduğunu iddia eden kadın gidiyor ve bir anda karşımıza dün de ifade ettiğim gibi Z kuşağının tabiriyle 'Tam bir Kezban' çıkıyor.

Beğendiğim bir oyuncu olan Gonca adına çok üzüldüm. Dahası da var. Üstüne de bu tweet'i atmış... 'Will öyle bişi yaptı ki hem eline sağlık hem de söylediği söz yeterli olurdu. Oyuncunun kontrolsüzlükle ilgili kimseye bir gerçeklik borcu yoktur. Bizde olsa erkekler iş birliktelikleri bozulmasın diye karısıyla dalga geçen adamı eve after'a çağırırdı.'

'ZATEN HER AN PARLAYIP ŞİDDETE MEYYAL OLAN BU COĞRAFYANIN ERKEKLERİNİ GAZA GETİRİYOR'
Hakikaten pes... Zaten her an parlayıp şiddete meyyal olan bu coğrafyanın erkeklerini 'Siz adam değilsiniz. İşte görün Will'den erkeklik öğrenin' havasında gaza getiriyor. Feodalizmin en pespaye versiyonlarından bir örnek bu.

'FEODAL KALINTI DÜŞÜNCELERİ BUNLAR'
Ve maalesef tek de değil. 'Çağdaş feminist' görünen birçok kadın da böyle düşünüyor. Onlara göre erkekler biz kadınların sahibi. Asla modern bir dünya görüşleri yok. Feodal kalıntı düşünceleri bunlar. (...)"

Kaynak:Gerçek Gündem
Yazı: Nagehan Alçı 
 

HABERE YORUM KAT