Münih’te bir araya geldiler: SPD’li siyasetçilerin İGMG çıkarması

Münih’te bir araya geldiler: SPD’li siyasetçilerin İGMG çıkarması

SPD’li bir grup, inşaatı yeni tamamlanan İGMG binasını inceledi. İlişkileri canlı tutmak istediklerini bildiren sosyal demokrat siyasetçiler, işbirliğine açık olduklarını da dile getirdiler.

Bavyera Eyalet Parlamentosu Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Milletvekili Diana Stachowitz, Münih Belediye Meclisi Encümeni Julia Schönfeld-Knorr, SPD Münih Moosach Teşkilatı yönetim kurulu ve üyeleri ile birlikte İslam Toplumu Milli Görüş (İGMG) Güney Bavyera Bölge Başkanlığına üst seviyede bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan ve yönetimin hazır bulunduğu bu ziyarette, önce bölge binası ve eğitim merkezini gezen heyet ardından İGMG yöneticileri ile bir durum değerlendirmesi yaptı. 

İnşaatı yeni tamamlanan İGMG Bölge Başkanlığı ve Bölge Eğitim Merkezi binasını yerinde görmek ve komşuluk ilişkilerini pekiştirmek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten SPD’li siyasetçiler, bağlantıda kalmayı ve ortak çalışma yapmak istediklerini de belirttiler. 

Yaklaşık iki saat süren ziyaret sonunda SPD heyeti, İGMG yöneticilerine Münih Moosach semtinin tarihçesini anlatan bir kitabı da hediye etti. 

+49 - MÜNİH

HABERE YORUM KAT