Müller'in evine yapılan baskında uyuşturucu madde bulundu: Dava "Hitler selamı" dosyasıyla birleşti

Müller'in evine yapılan baskında uyuşturucu madde bulundu: Dava "Hitler selamı" dosyasıyla birleşti

60 bin Euro'luk vergi borcu nedeniyle Melanie Müller'in evine baskın yapan polislerin, yaptıkları aramada yasa dışı uyuşturucu madde ele geçirdiği ortaya çıktı.

Alman şarkıcı Melanie Müller'in, evinde yapılan aramada, çantasından uyuşturucu madde çıktığı ileri sürüldü.

Polis, vergi dairesine yaklaşık 60 bin Euro borcu olan şarkıcının Leipzig-Wahren'deki evinde, borç soruşturması kapsamında ani bir arama yapmıştı. Arama sırasında 35 yaşındaki kadının el çantalarından birinde iki küçük poşete doldurulmuş uyuşturucu madde bulundu. Torbalardan 0.69 gram kokain ve bir ecstasy tableti çıktı.

Savcılık Müller'in "Ağustos 2023'te bir gün izinsiz olarak uyuşturucu bulundurmakla" suçlandığını doğruladı. Müller geçen yaz yapılan baskın sırasında evinde değil Mallorca'da bulunuyordu.

Alman basınında yer alan haberlere göre Müller, sorgu sırasında uyuşturucunun "eski partnerinden arta kalanlar olduğunu" ve "onları evde sakladığını" iddia etti.

HİTLER SELAMI SORUŞTURMASI

Melanie Müller hakkında Eylül 2022'deki bir konserde birkaç kez "Hitler selamı" verdiği iddiasıyla ilgili de soruşturma başlatılmış, davaya dönüşmüştü.

Konuya dair açıklama yapan bir mahkeme yetkilisi, "Her iki ana davanın kabulü konusunda henüz bir karar verilmedi. Ancak her iki dava da muhtemelen birlikte görülecektir" dedi.

Şarkıcı yaklaşık 3 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

ARTI49

HABERE YORUM KAT