Muharrem İnce açıkladı: Akşener ile görüşmede ne konuştular

Muharrem İnce açıkladı: Akşener ile görüşmede ne konuştular

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile önceki gün yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı. İnce, "İş birliği konuşması olmadı ama kaygılarımı ilettim" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tv100 ekranlarında Erdoğan Aktaş'ın konuğu oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmenin detaylarını açıklayan İnce, "Sayın Meral Akşener’le ortak bir yanımız var, önce onu linç ettiler sonra onu linç ettiler. Linç edenler de aynı kişiler. Bunları konuştuk, ‘Tekrar görüşürüz’ dedik. Olay bundan ibaret." dedi.

Aktaş'ın "Yerel seçimle ilgili iş birliği konuşması oldu mu?" sorusu üzerine İnce, "İş birliği konuşması olmadı ama kaygılarımı ilettim. 2019’da İmamoğlu’nun şansı bugünle kıyasladığımızda daha fazlaydı. Halbuki şimdi fazla olması lazımdı ama bence 2019’da şansı daha fazlaydı. Amacım burada bir eleştiri yapmak değil." ifadelerini kullandı.

"Tencere, iktidarı yıkar ama…"

"21 yıllık yıpranmış bir iktidar yeniden seçim alıyor" diyen İnce'ye Aktaş "Ekrem Bey veya Mansur Bey aday olsaydı kazanabilir miydi?" sorusunu yöneltti.

İnce soruya, "Siz de olsanız, ben de olsam kazanırdık ama bu söylemler olmayacaktı. Kılıçdaroğlu kazanamadı demiyorum, Kılıçdaroğlu’nun söylemleri de yanlıştı. Herkese bir şeyler dağıtıyordu, böyle siyaset olmaz. Bu ilkesizliktir, bu toplum gözünde size güven kaybettirir. Tencere, iktidarı yıkar ama onun önünde güvenlik diye bir şey vardır. Halk güveni seçer." sözleri ile yanıt verdi.

İnce, Erdoğan Aktaş’ın “Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi neden kaybetti?” sorusuna da yanıt verdi.

“Millet değil, menfaat ittifakı kuruldu” ifadelerini kullanan Muharrem İnce, “Çok basit bir kere akıl, bilim yoktu. Bu seçimlerde bir menfaat ittifakı kuruldu. Millet ittifakı değil onun adı menfaat ittifakı. Bir ilkeler ittifakı olsaydı bu seçim kazanılırdı. İlk açıklama şöyle yapıldı parti genel başkanı tarafından: ‘Bizim cumhurbaşkanı adayımız altılı masada olan liderlerin imzası olacak. Onlar imza verecek, cumhurbaşkanı da onu yapacak. Daha Kemal Bey’in adaylığı ortada yoktu, hatırlayın” dedi.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum