Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanıyor

Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanıyor

Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hazırlıkları kapsamında Ordu'da kampa girdi.

Busenaz, antrenörü Şennur Demir yönetiminde Yeni Ordu Stadı'nda bulunan boks antrenman salonunda 14 Eylül'de başladığı çalışmalarını sürdürüyor.

Busenaz Sürmeneli, yaptığı açıklamada, Türkiye'ye boks ve diğer branşlarda nice olimpiyat madalyalar gelmesini diledi.

İlkleri yaşamanın güzel olduğunu belirten Busenaz, "İlkleri tarih yazar her zaman ama devamında da neden '2 olimpiyat, 3 olimpiyat şampiyonu' diye yazmasın. Bunun için uğraşıyoruz, bunun için çalışıyoruz. Her şeyin farkındayız. 'Eskiden çocuktum' diyebilirim ama şimdi bazı şeylerin sorumluluğunun farkındayım. İnşallah güzel olur. Çalışıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.

Üzerinde baskı değil, sorumluluk olduğuna işaret eden Busenaz, "Bu benim için bir yük değil. Aslında hedeflerime kitlenme aşamasında destekleyici rol oluyor." ifadesini kullandı.

Milli boksör, eylül sonuna kadar Ordu'daki kamplarının süreceğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tek büyük hedefimiz şu anda olimpiyatlara hazırlanmak. Olimpiyattan önce büyük bir organizasyon gözükmüyor. Olsa da oraya yüzde 100 performansımızla gitmeyiz. Çünkü bizim tek hedefimiz, yüzde 100 olarak gideceğimiz tek yer olimpiyatlar. Olimpiyatlar dünyanın en büyük organizasyonu ve gerçekten hayatını değiştirebilecek düzeyde her maça çıkıyoruz. İnşallah olimpiyatlarda da en üst kürsüyü hedefliyoruz."

HABERE YORUM KAT