Milletvekili kalp krizi geçirdi: “Allah'ın gazabı” diye sevindi

Milletvekili kalp krizi geçirdi: “Allah'ın gazabı” diye sevindi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Saadet Partili Hasan Bitmez'in Meclis'te bayılması sırasında AK Parti sıralarından gelen "Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” sözleri için savunma yaptı.

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Danışma Kurulu önerisinin kabul edilmesinden sonra yaptığı açıklamada, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığını, Bitmez'e anjiyo işlemi yapıldığını ifade etti.

Milletvekili arkadaşlarıyla hastaneye gittiklerini belirten Karaca, Bitmez'e geçmiş olsun temennisinde bulundu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili Muhammet Levent Bülbül, HEDEP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ve CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da çok üzgün olduklarını dile getirerek Saadet Partili Bitmez'e şifa dilediler.

ÖZLEM ZENGİN'DEN İDDİALARA YANIT: ŞU AN SİYASET YAPMA ZAMANI DEĞİL

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin, sosyal medyada haklarında bazı eleştiriler olduğunu aktararak olay yaşandığı andan itibaren hiçbir parti ayrımı olmadan milletvekillerinin yardım için Bitmez'in yanına gittiğini söyledi.

Farklı partilerden doktor milletvekillerinin Bitmez'e yardım etmeye çalıştığını anlatan Zengin, "Sayın Hasan Bitmez bu olayı yaşarken buradaki herkes 'Bu, hepimizin başına gelebilir' dedi. Bazı arkadaşlarımız arkalarda olduğu için olayın ne olduğunu hemen anlayamamış olabilirler. Dışarıdan izleyenlerin, bir zalimlik içerisinde konuya yaklaştığını okuyorum, görüyorum. Bu o kadar insani bir şey ki hepimizin kalbine dokunan bir durum. Buradaki bütün kavgalarımız siyasi kavgalardır. Biz insan olarak birbirimizi seviyoruz, saygı duyuyoruz. Farklı partilerden dostluklarımız var, arkadaşlıklarımız var. Biz düğünlere gidiyoruz, cenazelerimizi paylaşıyoruz" dedi.

Bitmez için bütün kalpleriyle dua ettiklerini söyleyen Zengin, "Bir milletvekili arkadaşımız şu an canıyla cebelleşiyor. Şu an siyaset yapma zamanı değil, şu an yapmamız gereken şey insani olarak kucaklaşmaktır. TBMM aynı zamanda bu birlikteliğin de gösterildiği yerdir" ifadelerini kullandı.

ZENGİN: YAZIKLAR OLSUN SANA

Meclis tutanaklarına göre; Bitmez, konuşmasını, “Vicdan azabından kurtulsanız, tarihin azabından kurtulamazsınız” diye bitirdikten sonra Genel Kurul’u selamlamıştı. Bitmez'in konuşması sırasında, “Yazıklar olsun sana” diye bağıran AK Partili Özlem Zengin, “Siz öyle olacaksınız” tepkisini vermişti.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum