Mezitli Belediyesi, yaz yatırımlarını muhtarlarla birlikte planladı

Mezitli Belediyesi, yaz yatırımlarını muhtarlarla birlikte planladı

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, bu yıl yaz döneminde yapacağı yatırımları mahalle muhtarlarıyla birlikte planladı.

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, bu yıl yaz döneminde yapacağı yatırımları mahalle muhtarlarıyla birlikte planladı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yatırımlara muhtarlarla birlikte karar vermenin son derece önemli olduğunu söyledi.

Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, yaz döneminde mahallelerde gerçekleştirecekleri çalışmalara yönelik muhtarlarla toplantı yaptı. Birim müdürleri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, korona virüsü nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi. Toplantıda belediyenin mevcut durumu, yapılması planlanan yatırımlar ile mahalle muhtarlarının görüş ve önerileri konuşuldu.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından her mahalleye yapılacak yol, kaldırım, sosyal tesis gibi her türlü projenin harita üzerinde anlatıldığı toplantıda, muhtarların sorularına da yanıt verildi.

"Yatırımlara muhtarlarımızla birlikte karar vermek son derece önemli"

Toplantıda konuşan Başkan Tarhan, yapılacak yatırımların muhtarlarla birlikte alınmasının son derece önemli olduğunu belirterek, "Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle kırsal kesimlerde yapılacak yatırımlara muhtarlarımızla birlikte karar vermek son derece önemli. Muhtarımız, sezonun daha başında ne kadar kaldırım, yol yapılacağını, ne kadar asfalt döküleceğini biliyor ve mahallesine giderken ona göre sağlıklı bilgi veriyor. Muhtarlarımızın aciliyet durumuna göre projelerde değişiklik yapma, yatırımlarımızı farklı noktalara yönlendirme yapıyoruz. Bu durumda herkes memnun kalıyor. Muhtarlarımız da vatandaşlara karşı mahcup olmuyor" dedi.

Muhtarlarla bir araya gelmenin önemine de vurgu yapan Tarhan, "Mahallelerinin durumunu en iyi muhtarlarımız bilir. Biz de onlardan bize gelen talepler doğrultusunda yatımlarımızı planlıyoruz. Bu durum, doğru yatırım yapmanın yanında belediye olarak planlı şekilde davranmamızın yolunu açıyor. Muhtarlarımız da bu konuda son derece hassas davranarak elimizdeki imkanların eşit dağıtılması için yardımcı oluyorlar" diye konuştu.

Mersin'de ve Mezitli'de korona virüsünün etkisi, alınması gereken tedbirler ve son durumun da konuşulduğu toplantı sonrası Başkan Tarhan, muhtarlarla yemekte bir araya geldi.

İHA

HABERE YORUM KAT