Merkel'in zor anları Almanya'nın gündemine oturdu!

Merkel'in zor anları Almanya'nın gündemine oturdu!

Merkel'in dün gerçekleştirilen ve Alman vatandaşlarının kendisine sorular yönelttiği çevrimiçi bir programda gözlerini açmakta zorlanması sosyal medyanın gündemine oturdu

Almanya Başbakanı Angela Merkel görevi bırakmaya hazırlandığı şu günlerde artan koronavirüs vakaları ülkeyi zor duruma sokarken Merkel'in toplantıdaki yorgun hali gözlerden kaçmadı.

Merkel'in dün gerçekleştirilen ve Alman vatandaşlarının kendisine sorular yönelttiği bir sanal toplantıda yaşandı. Alman televizyonları tarafından yayınlanan ve Almanya Hükümeti'nin resmi sitesine yüklenen bir buçuk saatlik toplantı videosunda başlarda oldukça enerjik ve neşeli olduğu görülen Şansölye'nin aradan geçen bir saatlik soru-cevap maratonuyla birlikte giderek yorulduğu ve uykusunun geldiği görülüyor.

 

 

Toplantının sonlarına doğru bir vatandaşın koronavirüs salgını, Afganistan ve Almanya'nın pandemi dönemi sonrasıyla ilgili sorular soran vatandaşı dinlerken gözleri kapanan Merkel'in neredeyse uyuduğu, gözleri kapanırken son anda toparlandığı ve kendini uyanık tutabilmek için gözlerini ovuşturduğu görülüyor.

Merkel'in bu uyuklayan hali özellikle Almanya'da birçok kişi tarafından sosyal medya yoluyla paylaşılırken Alman liderin emeklilik zamanının geldiğiyle ilgili verdiği kararın doğruluğu onaylanmış oldu yorumları yapıldı.

KAYNAK: HÜRRİYET

HABERE YORUM KAT