Mansur Yavaş topa girdi: Ankaragücü küme düşürülmesin

Mansur Yavaş topa girdi: Ankaragücü küme düşürülmesin

Faruk Koca'nın sahaya girip hakem Halil Umut Meler'i yumruklamasının ardından Ankaragücü, kulübe verilecek cezayı bekliyor. ABB Başkanı Yavaş da 'küme düşürme' tartışmalarına tepki gösterdi.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın adamlarıyla sahaya girip hakem Halil Umut Meler'i darp etmesinin ardından başlayan sporda 'şiddet' ve 'ceza' tartışmaları sürüyor.

Saldırının ardından tutuklanan ve görevinden istifa etmek zorunda kalan Faruk Koca'nın yerine İsmail Mert Fırat'ı getiren Ankaragücü camiası da verilecek cezayı bekliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, kamuoyunda dile getirilen "Ankaragücü'ne küme düşme cezası verilecek" iddialarına tepki gösterdi.

Hakeme yumruk atan kulüp başkanı saldırgan Fair Play ödüllü çıktıHakeme yumruk atan kulüp başkanı saldırgan Fair Play ödüllü çıktı

'CEZANIN CAMİANIN TAMAMINA KESİLMESİNİ KABUL ETMEYİZ'

Olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Yavaş "Kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerekiyor" dedi.

Yavaş'ın paylaşımı şöyle: "11 Aralık Pazartesi günü oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçının ardından yaşanan, hiç kimsenin tasvip etmediği, sporun barış ve kardeşlik hukuku ile sportmenliğe aykırı olay hepimizi derinden üzdü. Olayın ardından devletimizin tüm birimleri harekete geçmiş ve sorumlular hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır. Tüm bunlara rağmen, bazı çevrelerce “MKE Ankaragücü küme düşürülecek” söylemlerinin üretilmeye başladığını ve Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına zarar verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde camianın tamamına uygulanması gibi bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Ankaragücü, Türk’ün kutlu zaferi olan Kurtuluş Savaşı’nın, İmalat-ı Harbiye’nin; bu uğurda çalışan, üreten, can veren vatan sevdalılarının kulübüdür. Asla yalnız değildir, Ata’mızdan bize emanettir. Tüm bu nedenlerle, kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerektiğini bir kez daha belirtiyor, bu konuda tüm kamuoyunun hassasiyetle davranacağına yürekten inanıyorum. Saygılarımla…"

HABERE YORUM KAT