Mallorca Polisi Alman taraftarlarına kuru sıkı ile ateş etti

Mallorca Polisi Alman taraftarlarına kuru sıkı ile ateş etti

Mallorca'da polis, Ballermann'da Alemannia Aachen futbol takımının taraftarlarının çıkardığı olaylı partiye müdahale ederek son verdi.

Polisin, Playa de Palma'daki olayları kontrol altına almak için boş mermi kullandığı, İspanyol Akdeniz adasındaki polis sözcüsü tarafından salı günü yapılan açıklamayla doğrulandı.

Sosyal medyada dolaşan bir videoda, bir grup polisin, ellerinde tüfeklerle Aachen'li taraftarları kovaladığı görülüyor. Alman taraftarlar, takımlarının 3. Lig'e yükselmesini kutluyorlardı.

Polis sözcüsüne göre, Bamboleo isimli barda başlayan parti kontrolden çıktı. Futbol taraftarları barda taşkınlık yapmaya başladılar. Bir güvenlik görevlisi onları dışarı atmak istediğinde saldırıya uğradı. Polis olay yerine geldiğinde, Almanlar ayrılmayı reddetti. Bunun üzerine kamu düzenini sağlamak amacıyla müdahale edildi. Sözcü, olaylar sırasında gözaltına alınan kimse olmadığını belirtti.

Alman futbol liglerinin sezon sonunun ardından, birçok takım ve taraftar kutlama yapmak için Playa de Palma'ya akın etti. Mayıs ve Haziran ayları, genç ve eğlence düşkünü turistlerin yoğunluğu nedeniyle Ballermann'daki aşırılıklar açısından en kötü aylar olarak biliniyor. Geçen yıl Bamboleo, güvenlik görevlilerinin Alman turistleri coplarla kovalamasıyla gündeme gelmişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT