Lisanslı futbolcu halı sahaların vazgeçilmezi oldu

Lisanslı futbolcu halı sahaların vazgeçilmezi oldu

Amatör kaleci Kaan Tınmaz eğitim hayatını noktaladıktan sonra yaşantısını halı sahada kalecilik yaparak sürdürmeye başladı. Tınmaz günde 2-3 maça çıktığını söylüyor.

Halı sahaların bulunmaz nimetlerinden biridir gönüllü kalecilir. Öyle ki birçok takım kurulurken kaleci pozisyonu için pazarlık baştan başlar. Kimisi tüm takımın 2’şer gollüğüne kaleye geçtiği formülle maça çıkar. Kimisi de kendi kalecisini çoktan bulmuştur ve kaptırmak istemez.

İzmir’de halı saha maçları oynayanlar çözümü dışarıda buldu. Amatör seviyede iki sene futbol oynayan ve daha sonra kendine takım bulamayan 21 yaşındaki Kaan Tınmaz ücret karşılığı halı sahalarda maçlara çıkıyor. Tınmaz Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksekokulu Bilgiyasar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Burada 1. Amatör Küme’de Karahallıspor’da oynayan genç isim okulu bittikten sonra takım bulamadı ve İzmir’e döndü. Burada futboldan kopmak istemeyen Tınaz “Kiralık Kaleci İzmir” isimli bir sosyal medya hesabı açarak ücret karşılığı halı saha maçlarına çıkmaya başladı.

Tınmaz konuyla alakalı “Günde 2-3 maça çıkıyorum. Maç başı 200-300 lira civarında ücret oluyor. Tabii kurtarış önemli. Kurtarış olmazsa olmaz. ‘Üçten fazla gol yersen, parandan keserim.’ diyenler oluyor. Ben de o zaman, ‘Üçten az gol yersem iki katını alırım.’ diyorum. Öyle orta yolu buluyoruz. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Müşteri memnuniyeti önemli tabii.” dedi.

Tınmaz’la anlaşan isimlerden Kerem Surak Karcı ise “Bana ilginç geldi. Ben önce inanmadım, sahada görene kadar da inanmamıştım. Takımdaki arkadaşlar da deneyelim dediler. Ücreti konuştuk, anlaştık. Karşı takımla rekabet var. Onların kalecileri sağlamdı. Biz sürekli aramızda kaleye geçiyorduk. Şimdi iyi oldu.” açıklamasını yaptı.

HABERE YORUM KAT