Kuzey Ren Vestfalya'da kritik uyarı: Sel ve toprak kayma riski!

Kuzey Ren Vestfalya'da kritik uyarı: Sel ve toprak kayma riski!

Kuzey Ren Vestfalya'da Cuma sabahına kadar hava oldukça rahatsız edici olacak. Hava durumu uzmanları önümüzdeki saatlerde metrekare başına 80 litreye kadar yağış bekliyor...

Karnaval hafta sonunun başlangıcı suya düşüyor. Dahası, Kuzey Ren Vestfalya'da kasvetli bir senaryo beliriyor. Alman Meteoroloji Servisi'ne (DWD) göre sel ve hatta toprak kayması riski var.

Kuzey Ren Vestfalya'da Cuma sabahına kadar hava oldukça rahatsız edici olacak. Hava durumu uzmanları önümüzdeki saatlerde metrekare başına 80 litreye kadar yağış bekliyor. Yetkililer, potansiyel yüksek su, sel, yollarda su birikintileri ve hatta toprak kaymaları konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Toprak kayma riskinin de bulunduğu bölgede, Alman Hava Durumu Servisi, önlem alınmasını tavsiye etti. Alman Hava Durumu Servisi, etkilenen bölgelerde yaşayanlara yarına kadar pencere ve kapıları kapalı tutmalarını tavsiye ediyor. Ocak ayı sonundaki fırtınada olduğu gibi dereler ve küçük nehirler yine taşabilir.

Öte yandan, Ruhr bölgesinde, tekrarlayan yağmur Cuma gününe kadar metrekare başına 60 litreye kadar yağışa neden olacak.

ARTI49

FOTOĞRAF: unsplash

HABERE YORUM KAT