Kuzey Ren Vestfalya'da devrim: Miyonlarca vatandaşa yeni bir kolaylık yolda

Kuzey Ren Vestfalya'da devrim: Miyonlarca vatandaşa yeni bir kolaylık yolda

Kuzey Ren Vestfalya'da geleneksel kağıt işlemlerini azaltmayı amaçlayan yeni bir mobil uygulama, vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak. Uygulama ile belge başvuruları ve adres değişiklikleri gibi işlemler dijital olarak gerçekleştirilebilecek.

Kuzey Ren Vestfalya milyonlarca kişiye yeni bir mobil uygulama sunulacak. Bu uygulama, geleneksel kağıt işlemlerini azaltmayı hedefliyor. Artık belge başvuruları ve adres değişiklikleri gibi işlemler dijital olarak gerçekleştirilebilecek.

2024 yılında birçok şey dijital olarak saklanıyor. Bu durum sadece tüketiciler için değil, aynı zamanda hizmet sağlayıcılar için de daha az karmaşık ve daha anlaşılır bir süreç anlamına geliyor. Hızla ilerleyen dijitalleşme sayesinde, hizmet sağlayıcılar da sözleşmelerle dolu klasörlerden kurtuluyor. Şimdi, eyalet yetkililerinin de yeni bir uygulama ile bu sürece katkıda bulunması planlanıyor.

YENİ UYGULAMA

Taşınma işlemleri yakında dijital olarak mümkün olacak. Belge başvuruları veya ikametgah değişiklikleri gibi idari işlemler tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. Akıllı telefonu olan herkes bu başvuruları kolaylıkla halledebilecek. CDU'lu Dijitalleştirme Bakanı Ina Scharrenbach, en geç 2027 yılına kadar yeni bir akıllı telefon uygulamasının Kuzey Ren Vestfalya vatandaşlarına sunulacağını belirtti.

Peki ama neden bu kadar uzun sürüyor? Online belgelerin onaylanması konusunda halen büyük engeller var. Eyalet, gelecekte uygulamayı kullanırken güvenlik sağlayacak resmi mühürler ve filigranlar üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, çevrimiçi belgelerin onaylanmasıyla ilgili bazı zorluklarla karşılaşılması nedeniyle, tamamlanması biraz zaman alabilir. Scharrenbach, yaşlı nüfusun ve teknoloji kullanımı konusunda sıkıntı yaşayanların, geleneksel yöntemlerle hizmet alabileceğini vurguladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT