Küresel evcil hayvan sektöründe Almanya ilk 3’te

Küresel evcil hayvan sektöründe Almanya ilk 3’te

Küresel Evcil Hayvan endüstrisi son derece rekabetçi bir pazar olmaya doğru ilerliyor. 2020'den itibaren evcil hayvan sahipliği İngiltere, Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yüzde 50'nin üzerinde arttı.

İnsanlar sevdikleri evcil hayvanlarına bakmak için ekstra çaba sarf ediyor ve bununla birlikte sektör Kuzey Amerika ve Avrupa'da bir patlama yaşıyor. Tüylü dostlarımızın taşınmasına odaklanan Pet Travel EU şirketinin CEO'su Sonia Morgan konuştu. Ayrıca evcil hayvanlarımıza biz çalışırken göz kulak olan bir köpek bakım merkezini The Exchange ziyaret etti ve evcil hayvan endüstrisinin ne kadar büyük olduğunu paylaşan Nestle Purina CEO'su Jeff Hamilton'dan son gelişmeleri aldı.

Sektör hızla büyüyor ve analistler bu sektörün 2030 yılına kadar yarım milyar dolar değerine ulaşacağını tahmin ediyor.

Evcil hayvan endüstrisinin büyüme gösteren önemli alanlarından biri de evcil hayvan maması sektörü. Nestle Purina Petcare Avrupa CEO'su Jeff Hamilton, insanların tükettikleri gıdalar konusunda daha bilinçli hale geldikçe, aynı şeyi evcil hayvanları için de istemeye başladıklarını kaydetti.

"Evcil hayvan sahipleri hala evde hazırlanan evcil hayvan mamalarından daha ticari evcil hayvan mamalarına geçiş yapıyor. Bu, hem daha düşük karbonlu ürünlere hem de daha geri dönüştürülebilir ambalajlara sahip olmak adına tüm sektör için önemli bir büyüme faktörü olmaya devam edecektir. Bu nedenle, bu konuda yapabileceklerimize çok fazla enerji harcıyoruz ve özellikle evcil hayvanların beslenme ihtiyaçlarını karşılayan daha spesifik beslenme çözümleri yaratıyoruz."

Okazoo, Belçika'nın başkenti Brüksel'in kalbinde yer alan bir evcil hayvan bakım tesisi. Şirketin en büyük tutkusu, hayvanların sağlığı ve mutluluğu, Bu yüzden sahipleri işteyken tüylü dostlarımızı eğlendirmeyi ve onlara iyi bakmayı görev edinmişler. İşletme, 2010 yılında sahibi Karina Koche'nin piyasadaki bir boşluğu fark etmesiyle başladı. O zamandan beri şirket, şehirdeki köpek sahipleri için güvenilir bir kaynak haline geldi.

HABERE YORUM KAT