Kredi kartıyla askerlik dönemi

Kredi kartıyla askerlik dönemi

2 Mayıs tarihinden itibaren dövizle askerlik ödemeleri kredi kartıyla yapılabilecek. Başkasının kartıyla ödemek mümkün. 50 avro da banka komisyonu kesilecek.

BRÜKSEL - Türkiye'nin Brüksel ve Anvers başkonsolosluklarından yapılan duyuruda, 2 Mayıs 2019 Perşembe gününden itibaren, dövizle askerlik işlemi ödemelerinin yalnızca Sanal POS ile yapılacağı belirtildi.

Böylece vatandaşların artık yanında nakit taşıma zorunluluğu olmayacağını belirten konsolosluk, ödeme tutarının 2 bin Avro dövizle askerlik bedeli+ 50 Avro banka komisyonunu şeklinde 2 bin 50 avro olacağını kaydetti.

Tahsilatların https://vezne.konsolosluk.gov.tr/tr/login/ internet sitesi üzerinden gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada şu noktalara dikkat çekildi:

-İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numaranız veya işlem referans numarasını kullanarak ödeme işlemenizi başlatılabilecektir.

-Giriş yaptıktan sonra ödeyeceğiniz tutar otomatik olarak görüntülenecektir.

-Ödeme işlemi için internet bağlantısı olan bir cep telefonu, bilgisayar veya tabletinizin yanınızda olması, ayrıca mobil bankacılığı açık bir kredi kartınızın veya banka kartınızın bulunması gerekmektedir.Varsa bankanızın kart okuyucusunu da yanınızda olması gerekmektedir.

-Ödemede kullanacağınız cihazda “mobil bankacılık”ın kurulu olması işleminizin hızlıca sonuçlanmasını sağlayacaktır.

-Ödemeyi siz veya sizin adınıza bir başkası yapabilecektir. Başkasının kredi kartı ile ödeme yapabilecektir. Ödemeyi yapacak kişinin Başkonsoloslukta fiziken bulunması gerekmemektedir.

-Ödeme işlemine başlamadan önce bankanızda ödenecek meblağı karşılayacak yeterli bakiyenin bulunup bulunmadığını, günlük azami ödeme limitinizi kontrol ediniz.

-Ödeme sonucunda e-tahsilat makbuzunuzu internet sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

-Kademeli olarak uygulanacak bir geçiş dönemi sonunda Başkonsolosluklarımızda nakit tahsilat tamamen kaldırılacaktır.

HABERE YORUM KAT