Koronavirüs İngiltere’de kraliyet muhafızlarını da vurdu

Koronavirüs İngiltere’de kraliyet muhafızlarını da vurdu

Koronavirüs salgını nedeniyle İngiltere Kraliyeti’nde ziyaretçi sayıları düştü. Bunun üzerine Londra Kulesi ile kraliyet mücevherlerini koruyan bazı muhafızların işine son verileceği açıklandı.

Koronavirüs salgını Kraliçe II. Elizabeth’in muhafızlarını da vurdu. Ziyaretçi sayılarının düşmesi nedeniyle Londra Kulesi ile kraliyet mücevherlerini koruyan bazı muhafızların işine son verileceği açıklandı. 

Altı tarihi mekânın yönetiminden sorumlu olan Tarihi Kraliyet  Sarayları İdaresi (HRP), İngiltere’nin önemli sembollerinden muhafızların sayısının azaltılacağını duyurdu. Azaltma işleminin gönüllülük esasına göre yapılacağını bildiren HRP, daha sonra ise zorunlu olarak işten çıkarmaya gidileceğini kaydetti.

HRP Başkanı John Barnes, gelirlerinin yüzde 80’ini ziyaretçilerin biletlerinden elde ettiklerini ifade ederek, “Bu noktaya geldiğimiz için üzgünüm. Ekonomik durumumuzu kurtarmak için gerekli önlemleri alıyoruz. Ancak, uzun dönem için daha fazlasını yapmamız lazım” dedi. Barnes, kaç muhafızın işine son verileceğini açıklamadı.

Ülkenin en popüler alanları arasında bulunan Londra Kulesini 2018 yılında yaklaşık 3 milyon kişi ziyaret etti. 1485'te Kral VII. Henry tarafından kurulan muhafız birliği tarihinde ilk kez kesintiye maruz kalıyor.

+49 – LONDRA

FOTO: İHA

HABERE YORUM KAT