Kış turizmi hazırlığı: Corendon Türkiye’ye uçuş sayısını artıracak

Kış turizmi hazırlığı: Corendon Türkiye’ye uçuş sayısını artıracak

Pandemi sebebiyle zorlu bir sezon geçiren turizm sektörü, yaralarını sarmak için 2020-2021 kış dönemi hazırlığında. Tatil havayolu Corendon Airlines’ın Türkiye’ye uçuş sayısı artıyor.

Türkiye, Hollanda ve Malta’da 3 farklı bayraklı havayoluna sahip olan Corendon Airlines, kışa iddialı bir programla girmeye hazırlanıyor. Almanya başta olmak üzere, Avusturya, İsviçre, Polonya, Hollanda ve Belçika’dan popüler kış tatili destinasyonları Türkiye, İspanya, Mısır, İsrail ve Fas’a uçuşlar düzenleyecek olan Corendon Airlines, uçuş ağına hem yeni destinasyonlar ekledi hem de haftalık uçuş sayılarını artırarak programını genişletti. 

Corendon Airlines, ayrıca kış döneminde Avrupa’dan Türkiye’ye olan ilginin artacağını öngörerek gerek Antalya ve İzmir gibi tatil destinasyonlarına gerekse diğer Anadolu hatlarına direkt seferleri sürdürme kararı aldı. 

KIŞ SEZONU İLGİ YÜKSELECEK

Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan, şirketin kış programı ile ilgili şunları söyledi: 

“Pandemi sebebiyle geç ve talep azlığı ile başlayan 2020 yaz sezonu sonrasında 2020-2021 kış sezonunda tatil destinasyonlarına olan ilginin geçmiş yıllardan daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Bu sebeple, biz de başta ana pazarımız olan Almanya olmak üzere Avrupa uçuşlarımızın sayılarını arttırdık. Almanların ve Avusturyalıların yoğun ilgisi üzerine Kanarya Adaları’na bu kış daha önce hiç uçmadığımız kadar fazla uçacağız. Avusturya’dan yıllar sonra ilk kez Kanarya Adaları’na yeniden uçulmaya başlanacak. 

SEYAHAT UYARISI  KALKAR MI?

Almanya’nın Türkiye ve Mısır için vatandaşlarına verdiği seyahat uyarısının önümüzdeki günlerde veya önünde sonunda sona ereceğine inanıyoruz. Bu sebeple, yine Mısır’ın popüler tatil şehri Hurghada’ya olan talebin geri döneceğinden yola çıkarak hayli yoğun bir program hazırladık. Bu yıl ilk kez Mısır’ da Sharm-el Sheikh’i ve İsrail’de Tel-Aviv’ i kış destinasyonu olarak sunuyoruz.” 

KAYSERİ’YE DEVAM

Son iki senedir Avrupa şehirlerinden Anadolu’ya direkt uçuşlar düzenlemeye başlayan Corendon Airlines, kış aylarında da bu uçuşlara devam edecek. Anadolu hatlarının 12 ay devamlılığı için bu uçuşları hem Almanya’daki 4 base’leri hem de Türkiye’deki uçakları ile desteklediklerini anlatan Mine Aslan, şöyle konuştu: 

“Almanya ve Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızın en çok direkt uçmak istediği şehir olan Kayseri’deki base’imizi yaz aylarındaki gibi aynen devam ettiriyoruz. Bu meydana kış boyu Avrupa’dan haftada 11 uçuş gerçekleştireceğiz. İzmir ve Antalya’ya hem turistik hem etnik uçuşlarımızın sayısını arttırırken Trabzon, Ankara, Adana, Diyarbakır, Zonguldak ve Gaziantep uçuşlarımız da yine kış boyu devam edecek. Ayrıca bu yaz başladığımız Brüksel-Eskişehir hattına da yine düzenli uçuyor olacağız.”  

+49 – AMSTERDAM

HABERE YORUM KAT
1 Yorum