Kılıçdaroğlu arka planda yaşananları anlattı: Bir tweet kararımı değiştirdi

Kılıçdaroğlu arka planda yaşananları anlattı: Bir tweet kararımı değiştirdi

CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık seçiminden 1. turdan sonra yaşananları anlattı.

Genel başkanlık görevini Özgür Özel'e devredecek olan 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay gecesi yaşananları anlattı. Kurultayda yapılan oylamanın ilk turu sonucunda Özgür Özel'in önde olduğunun açıklanmasıyla çekilmesi gündeme gelen ancak daha sonra ikinci tura katılan Kılıçdaroğlu, o süreçte neler yaşandığını ilk kez anlattı.

"EKREM BEY İLE BİR ODADA KONUŞTUK"

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Evet, ikinci tura katılmama yönünde bir kararım oldu. Divan Başkanı olan Ekrem İmamoğlu ile bu konuyu bir odada görüştük. ‘Özgür Beyi de çağırsın, ben elini de kaldırayım' dedim" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, ilk önce çekilmekten yana bir tavır aldığını ancak atılan bir tweet sonrası kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, "Fakat daha genel kurul salonuna gitmeden @ekremedit diye bir twitter hesabı var galiba. O hesapta farklı bir dille sanki bunu bir talimatla yapıyormuşum gibi tweet atıldı. Bu tweet hesabının Ekrem Beye yakın olduğu söylendi. Bu tweet çok ağırıma gitti. Yani kardeşim ben daha geliyorum konuşacağım, ağızımızdan çıkan şey anında sosyal medyada ve sanki bunu bir talimatla yerine getiriyormuşum gibi bir söylem. Bu beni çok rahatsız etti. Sonra gittim oraya tabi bunu diğer arkadaşlarda okumuşlar. Orada ‘Gitmeyin, adaylıktan vazgeçmeyin' diye bağıranlar oldu." diye konuştu.

"ADAYLIKTAN ÇEKİLİRSEN HAKKIMI HELAL ETMEM"

Kararını açıklamadan önce depremzede bir muhtarın ağlayarak "Adaylıktan çekilirsen ben de çocuklarım da hakkımızı helal etmiyoruz" dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Öyle deyince de tabi akan sular duruyor yani. Bir insanın hakkını helal etmemesi gibi bir tabloyla karşılaşmak istemem. O kişinin sonra muhtar olduğunu öğrendim. O muhtarın isteği üzerine böyle bir gelişme oldu. İki şey üst üste geldi: O tweet ve bir de ‘Ben hakkımı helal etmem' diyen muhtar." ifadelerini kullandı.

640xauto-vxci.webp

HABERE YORUM KAT
2 Yorum